Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що не отримав від обраного президентом України Володимира Зеленського конкретної відповіді про долю внесення змін до Конституції України щодо затвердження кримськотатарської автономії.
«На наш превеликий жаль, в каденцію Петра Порошенка нам не вдалося внести зміни до Конституції України, що стосуються Автономної Республіки Крим про переформатування аморфної автономної республіки в національно-територіальну республіку на базі міжнародних норм про право нації на самовизначення всередині унітарної держави», – сказав Джемілєв.
Він нагадав, що перед другим туром виборів президента України ставив Зеленському питання про те, як він дивиться на відновлення національно-територіальної республіки.
«Він на це відповів смутно. Він сказав, що з огляду на важку долю кримськотатарського народу, їхній патріотизм і позицію в цей час, після деокупації кримським татарам повинні бути створені умови для їхнього процвітання і так далі. Конкретної відповіді на це питання я не отримав», – зазначив Джемілєв.
При цьому Джемілєв заявив, що «задовольняє те, що новообраний президент стверджує, що ніколи не визнає окупацію Криму й референдум, що ніяких торгів за рахунок Криму для відновлення миру на Донбасі не буде».
Напередодні Джемілєв розповів Крим.Реалії, що кримські татари будуть у «конструктивній опозиції» до Володимира Зеленського.
Джемілєв звертався до телеведучого і шоумена Володимира Зеленського і поставив йому п'ять питань про анексований Крим.
Команда Зеленського відповіла на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу.
У грудні 2018 року президент Порошенко повідомив про готовність внести у Верховну Раду проект змін до Конституції країни зі створення кримськотатарської національно-територіальної автономії у складі української держави. Проте, за словами президента, на той момент він не мав інформації про наявність у парламенті 300 голосів для ухвалення такого рішення.
Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар раніше пояснювала, що кримськотатарська автономія «не має ніякого відношення до сепаратизму», і її створення є правом корінного народу, яке визначено в Декларації ООН із прав корінних народів, до якої Україна приєдналася 2014 року.