У Чорному морі різко скорочується популяція хамси, повідомила на пресконференції у пресцентрі МІА «Россия сегодня» керівник лабораторії фіторесурсів відділу біотехнологій та фіторесурсів дослідницького центру «Інститут біології південних морів імені О.О. Ковалевського» Наталія Мільчакова.
«За даними Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства (АзНДІРГ), цьогоріч квоти на промисловий вилов хамси впали у 2 рази. Через варварське видобування позаминулого і минулого років відтворення і відновлення популяції не сталося», – цитує експерта РИА Крым.
За її словами, не кращі справи і з іншими видами риб.
«Якщо в 80-ті роки минулого століття в Чорному морі добували 26 видів риб, то зараз тільки шість (хамса, ставрида, оселедець, камбала, кефаль, шпроти)», – додала Мільчакова.
Експерт додала, що про позитивні зрушення наразі говорити не доводиться.
Міжнародна група екологів за результатами досліджень протягом останніх двох років виявила в Чорному морі пестициди, сонцезахисний крем, знеболювальні та інші медикаменти.
Кримський еколог Маргарита Литвиненко звернула також увагу на те, що забруднення Чорного моря біля узбережжя Криму вже вплинуло на вилов риби.
«Фахівці зазначають, що змінився склад іхтіофауни. У Севастополі зараз стали виловлювати шпроти, хамсу і ставриду, а цінні види риби стали набагато менше ловити – такі, як осетрові, кефаль, лосось, камбала. Все це через забруднення», – зазначила еколог.
Проєкт Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» презентував свій звіт за два роки спостережень за водами біля узбережжя України, Грузії, Росії та у відкритому морі наприкінці липня. Цей проєкт триватиме до 2020 року і має бюджет у 1,6 мільйона євро.