Олександр Лукашенко заявив, що доручив опрацювати питання про відкриття авіарейсів з Білорусі до анексованого Росією Криму, пише «Настоящее время».
"Україна закрила для нас небо. У нас є і свій санаторій в Криму, куди люди завжди їздили, літали. Щоб не загострювати відносини, ми через Україну, хто на поїзді, хто на автомобілі, хто на літаку. Зараз закрили небо. Я (Володимиру – КР) Путіну сказав: "Я прошу тебе, ти подумай, як нам потрапити до Криму", – сказав він.
За його словами, "тут не буде проблем". "Ви зауважте: я сказав, що ми опрацюємо це питання. Але ми не можемо заборонити летіти в Крим через Україну, – заявив Лукашенко. – Вони влаштували цю тяганину, цю комбінацію на рівні провокації. Тому, напевно, з мене нічого не візьмеш, як і з усіх інших білорусів".
Керівник Національної білоруської авіакомпанії "Бєлавіа" Ігор Чергінець раніше заявив, що вони не планують здійснювати авіарейси до Криму, поки не буде ухвалено відповідне політичне рішення. За його словами, "має бути політичне визнання Криму, в цьому випадку як [частини] російської держави".
У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії, країни Заходу запровадили проти неї економічні санкції. Кремль заперечує анексію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".
Після примусової посадки в Мінську літака компанії Ryanair, на борту якого перебував колишній головний редактор телеграм-каналу Nexta – Роман Протасевич, Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) заявило, що повітряний простір Білорусі не є безпечним і рекомендувало авіакомпаніям входити в білоруське небо тільки в разі крайньої необхідності.
Деякі країни почали відмовлятися приймати рейси білоруської авіакомпанії "Бєлавіа". У зв'язку з цим національний авіаперевізник Білорусі з 27 травня до 30 жовтня скасував польоти до Варшави, Мілана, Риму, Амстердама, Франкфурта-на-Майні, Берліна, Мюнхена, Ганновера, Відня, Брюсселя, Барселони і Калінінграда.