У Севастополі проходять заходи, приурочені до Дня Росії, який відзначають 12 червня.
Як повідомляє російський парламент Севастополя, в місті відбулось традиційне покладання квітів і вінків до Меморіальної стіни у пам'ять героїчної оборони Севастополя 1941-1942 років.
Повідомляється, що в урочистій церемонії взяли участь російська влада міста, командувач Чорноморського флоту Росії Ігор Осипов, російський сенатор із Севастополя Катерина Алтабаєва, представники духовенства.
Після покладання присутні пройшли на Приморський бульвар, де взяли участь в акції «#МыРоссия».
В рамках флешмобу ансамбль Чорноморського флоту виконав гімни Росії та Севастополя. Представники молодіжних організацій розгорнули російський триколор.
Згідно з фото, опублікованими на сайті російського парламенту Севастополя, учасники цих заходів в умовах пандемії коронавірусу не дотримувалися протиепідемічних заходів – соціальної дистанції, використання захисних масок і рукавичок.
Загалом з початку року в Севастополі на нову коронавірусну інфекцію захворіли 179 осіб. Одужала 151 особа, 3 особи померло.
У Севастополі з 15 червня скасовують режим обов'язкової самоізоляції для людей за 65 років.
12 червня в Росії відзначають державне свято – День Росії. 30 років тому в цей день була ухвалена декларація про державний суверенітет Росії. Після анексії Криму в 2014 році це свято стали відзначати і на півострові.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.