В окупованому Криму в Севастополі ввечері, 18 серпня, пролунали вибухи на російському військовому аеродромі «Бельбек», повідомляють у соцмережах.
«На військовому аеродромі «Бельбек» під Севастополем чути вибухи», – повідомляє телеграм-канал «Кримський вітер».
Перший вибух у Севастополі було чути о 22:00, другий – о 22:35.
За даними «Кримського вітру», кілька жителів Севастополя та розташованого поряд з містом Бахчисарайського району розповіли про «звуки вибухів та стрілянину». Усі вони проживають за кілька кілометрів від військового аеродрому «Бельбек».
Російський телеграм-канал «ПП Севастополь» повідомляє, що в різних районах Севастополя було чути «хлопки».
«Очевидці повідомляють про низку хлопків в районі аеродрому. Була чутна сирена, люди бачили машини МНС, які прямували туди», – йдеться в повідомленні.
Про звуки вибухів у Севастополі повідомляють користувачі спільноти «Підслухано у Севастополі» у соцмережі «ВКонтакте», видання «Вісті Крим» із посиланням на місцевих мешканців.
Агенція Reuters з посиланням на місцеві джерела повідомила про щонайменше чотири вибухи в районі аеропорту «Бельбек».
Як повідомив «губернатор» тимчасово окупованого РФ Севастополя Михайло Развожаєв, в районі аеропорту «Бельбек» сили ППО, за попередніми даними, збили безпілотний літальний апарат.
9 серпня сталися вибухи на військовому аеродромі в Новофедорівці, біля міста Саки, в окупованому Криму. Командування Повітряних сил Збройних сил України заявляло, що у Новофедорівці було знищено дев’ять російських літаків.
Міністерство оборони Росії тоді заявило про «детонацію кількох авіаційних боєприпасів», тоді як Міноборони України нагадало про правила пожежної безпеки.
Через тиждень після цього сталися вибухи на складах боєприпасів у Джанкойському районі окупованого Криму. Також повідомлялося про вибух, ймовірно, в казармі у Гвардійському Сімферопольського району.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.