Барієв спростував «переписку» із фейковий журналістом Радіо Свобода

Ескендер Барієв

Керівник Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримських татар Ескендер Барієв спростовує, що листувався із фейковим кореспондентом російської служби Радіо Свобода «Тарасом Павленком», аккаунт якого видалила компанія Facebook.

«Я зараз переглянув своє листування. По-перше, у мене ніколи в друзях не було такого «Тараса Павленка». По-друге, у мене немає ніякого листування за цей період. Що стосується самого «інтерв'ю» і «моїх» відповідей, то ви можете побачити такі моменти: це не мій стиль, і якщо ви порівняєте з іншими моїми відповідями, то вони абсолютно не відповідають. Крім того, слово «кримськотатарський» написано через дефіс. Я людина, яка виросла в родині активіста національного руху, і ми ще в радянські часи намагалися довести, що слово «кримськотатарський» потрібно писати разом», – прокоментував Крим.Реалії Барієв.

За його словами, фраза «Крим буде кримськотатарським або безлюдним», яку йому приписали в цьому «інтерв'ю», не відповідає його принципам, підходам.

«Я б хотів звернути увагу, що, на мій погляд, це робилося не випадково. Адже з боку окупантів цілеспрямовано стоїть завдання: по-перше, дискредитувати мене, моє ім'я; по-друге, дискредитувати Меджліс кримських татар як представницький орган кримськотатарського народу; по-третє, вони шукали матеріали, щоб відкрити проти мене кримінальну справу», – вважає Барієв.

Раніше повідомлялося, що компанія Facebook заблокувала обліковий запис користувача, який називався як Тарас Павленко і видавав себе за кореспондента Радио Свобода. Акаунт «Павленка» – один із 78, заблокованих соцмережею за іноземне втручання в справи інших держав. Користувачі заблокованих облікових записів розміщували повідомлення прокремлівського спрямування про російську військову кампанію в Сирії та події в Україні російською, українською та англійською мовами. Про чергове блокування підозрілих акаунтів у декількох країнах корпорація оголосила в середу, 12 лютого.

Вперше про те, що «Тарас Павленко» видав себе за журналіста Радио Свобода стало відомо в 2016 році. Тоді на сторінці «Інтерв'ю з Павленком» у Facebook була опублікована розмова нібито з Ескендером Барієвим. Оглядач The New York Times Бен Німмо в розслідуванні на сайті Graphika.com звертає увагу на питання, які «журналіст» ставить «Барієву». Зокрема, це питання про ставлення кримських татар до проросійськи налаштованих груп в анексованому Криму та українського руху «Правий сектор». У Росії він визнаний екстремістським.

Скріншот фейкового акаунта журналіста Радіо Свобода Тараса Павленка


Graphika - незалежний проєкт, що займається розслідуваннями в галузі інформаційних технологій і соціальних мереж. Проєкт співпрацює з академічними інститутами, некомерційними організаціями та аналітичними центрами.