У Керчі античні колони на руїнах Пантікапея опинилися під загрозою обвалення. Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, у цей час доступ до них обмежений, а самі колони підпирають металеві конструкції.
Вхід на територію античного городища перекритий огороджувальною стрічкою. Колони помітно похилилися, біля їхньої основи видна невелика тріщина, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Колони пританея (будівлі громадської ради) на вершині гори Мітрідат у центрі Керчі перебувають на балансі Східно-Кримського історико-культурного заповідника.
На офіційному сайті заповідника оприлюднили заяву керівника Тетяни Умріхіної, яка стверджує, що стан об'єкта «не є критичним», і зазначає, що конструкція колонади є технологічною моделлю, спорудженою 1976 року зі справжніх архітектурних деталей, знайдених на руїнах Патнікапея.
Умрихіна пояснила те, що відбувається, «природно-кліматичним чинником», до якого віднесла добові перепади температури й землетруси, які відбувалися в Керченській протоці.
«Необхідні першочергові заходи щодо запобігання погіршенню стану колонади зроблені заповідником. Щодня співробітниками заповідника проводиться огляд колон, встановлені легкі підпірні балки», – йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що про подію повідомили кримська Держрада з охорони культурної спадщини й російське Міністерство культури Криму.
Пантікапей – давньогрецьке місто, засноване наприкінці VII століття до нашої ери вихідцями з Мілета на місці сучасної Керчі. Руїни Пантікапея на горі Мітрідат у Керчі є пам'яткою культурної спадщини національного значення України.
На горі Мітрідат розташований обеліск Слави, який почав руйнуватися 2018 року. На розробку документації й ремонт обеліска планують виділити понад 3 мільйони рублів (майже 1,25 мільйона гривень – КР).
Схили гори Мітрідат теж потребують зміцнення. Згідно з даними з відкритих джерел, на роботи з укріплення схилів гори Мітрідат планували виділити близько 166 мільйонів рублів (близько 73 мільйонів гривень – КР).
Керчани пов'язують руйнування в центральній частині міста з вібраціями через роботи з будівництва Керченського мосту, що відбувалися неподалік.