Жителі Алушти скаржаться на ситуацію з охороною здоров'я. Так, хворих, у яких стався інфаркт або інсульт бригада «швидкої допомоги» доставляє не в місцеву лікарню, а везе за 30 кілометрів до Ялтинської міської лікарні в селище Лівадія. Про це кореспонденту Крим.Реалії розповіла місцева мешканка, колишній лікар Євгенія Босова.
Your browser doesn’t support HTML5
Транспортування хворого з Алушти займає більше 30 хвилин по гірській дорозі з крутими затяжними спусками і підйомами, через Кастельский перевал. Якщо ж напад хвороби трапився у людини, що проживає в селах східної частини міського округу Алушта, то до шляху додається ще пара десятків кілометрів гірського серпантину.
На думку Євгенії Босової, причиною такого безвідповідального ставлення до людей є відсутність апарату МРТ в міськлікарні Алушти.
«Не такий він і дорогий цей МРТ-апарат ... Буквально самі люди вже хочуть, клич дають – давайте скинемося, самі собі купимо цей апарат, але неможливо так знущатися над людьми!» – сказала Босова.
Головний лікар Центральної міської лікарні Алушти Іван Новицький відмовився коментувати дану ситуацію.
Медичні працівники, з якими вдалося поспілкуватися кореспонденту Крим.Реалії, підтвердили факт відсутності апарату МРТ. Вони повідомили, що в лікарні працює стаціонар неврології з досвідченими висококласними лікарями і при наявності МРТ могли б оперативно надавати медичну допомогу
При цьому медпрацівники відзначили, що в зв'язку з програмою модернізації кримської охорони здоров'я, лікарня в Ялті є медичним закладом третього рівня, що спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях, в яку «швидка допомога», згідно з вказівкою російського Мінохоронздоров'я Криму, зобов'язана доставляти хворих з інсультами і інфарктами. Алуштинській лікарні, медустанові другого рівня, під загрозою штрафних санкцій заборонено приймати таких хворих.
Президент сусідньої Росії Володимир Путін на нараді з питань «соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя» в Ялті сказав, що охорона здоров'я в анексованому Криму «перебуває в жалюгідному стані».
В кінці грудня 2019 року підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов назвав рівень медицини однієї з трьох головних проблем на півострові.
Міністерство охорони здоров'я Криму визнало, що у віддалених районах півострова основною проблемою є дефіцит лікарів.
Кримський спікер Володимир Константинов, заявляв, що «необхідно комплексне вирішення питання» і запропонував «розглянути можливість прирівняти статус медичних працівників до державних службовців».