За 8 місяців 2021 року пасажиропотік аеропорту «Сімферополь» перевищив 5 мільйонів осіб, стверджує російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко.
За його словами, ця цифра перевищила «показники рекордного за весь пострадянський період 2019 року на 35%».
«Крим має підвищений попит у туристів. Особливо важливо, що протягом останніх років саме сезон здоров'я став затребуваний у наших гостей будь-якого віку. Осінь-зима 2020 року перевищили показники рекордного 2019 року в середньому на 25%», – заявив Волченко.
Він стверджує, що аеропорт «Сімферополь» влітку 2021 року «працював в умовах рекордного пасажиропотоку, коли трафік стабільно перевищував 1 млн осіб на місяць, а також максимальних значень досягла маршрутна мережа – понад 60 напрямків».
Підтвердження цієї інформації з незалежних джерел немає.
Раніше повідомлялося, що під процесуальним керівництвом Прокуратури АР Крим і Севастополя український суд наклав арешт на 13 повітряних суден російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів в аеропорт Сімферополя і з нього.
У квітні в Прокуратурі АРК повідомляли про арешт 12 літаків російської авіакомпанії за польоти до Криму. За даними наглядового відомства, відомо, що не менше 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення на півострів. Раніше, в рамках цього кримінального провадження було накладено арешт на 211 повітряних суден.
Крим.Реалії раніше намагалися з'ясувати, які конкретно авіакомпанії потрапили до списку, чиї літаки виявилися під арештом, і встановили, що таких як мінімум 37, серед них: АТ «Авіакомпанія «Росія», ТОВ «Глобус», ВАТ АК «Уральські авіалінії», ПАТ «Аерофлот – російські авіалінії», АТ «Ред Вінгс», АТ «Авіаційна компанія «Руслайн», ТОВ «Джет Експрес», ТОВ «Північний вітер», АТ «Авіакомпанія Якутія», ТОВ «Газпром-авіа».
Аеропорт «Сімферополь»
16 квітня 2018 року в Сімферополі російська влада відкрила новий термінал аеропорту. Його побудували за 22 місяці і за майже 32 млрд рублів (13 млрд грн – КР).
Україна як держава, відповідальна за повітряний простір над Кримом, після анексії Криму Росією закрила його для повітряного руху, також закрила всі кримські аеропорти для цивільної авіації України. Будь-які польоти туди і звідти є порушенням законів України і міжнародних правил. Пізніше деякі маршрути над Чорним морем були знову відкриті для руху цивільної авіації. Російські авіакомпанії, всупереч забороні, продовжують літати до анексованого Криму в порушення міжнародних норм.