Адвокат Едем Семедляєв назвав «довічним» термін, який російські прокурори запросили для фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Інвера Бекірова. Про це він заявив у коментарі Крим.Реалії.
«Двадцять з половиною років Інверу Бекірову – це не просто рекорд. Інверу аг'а – 59 років, і ми розцінюємо це як довічний термін. Нас дуже обурив той факт, що після того, як прокурор озвучив ці терміни божевільні, він просто встав і вийшов із залу суду, залишивши на засіданні свого молодого колегу. Йому (прокурору – КР) було навіть не цікаво вислухати дебати боку захисту», – розповів Семедляев.
Адвокат вважає, що причин для заяви незаконність звинувачень накопичилося достатньо: «Взяти тільки одного свідка з боку звинувачення, Руслана Кудрявцева, який заявив, що підписи на протоколах стоять не його. Тільки на одних свідченнях Кудрявцева можна говорити про незаконність всіх звинувачень, висунутих щодо наших підзахисних».
Наступне судове засідання у справі ялтинської групи «Хізб ут-Тахрір» призначено на 21 жовтня 2019 року.
Російський прокурор запросив у загальному 98,8 років позбавлення волі для шістьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Едем Семедляєв.
Мусліму Алієву – 20 років позбавлення волі, Інверу Бекірову – 20,6 років, Емір-Усеїну Куку – 15 років, Вадиму Сіруку – 15 років, Арсену Джеппарову – 13,6 років, Рефату Алімову – 14,6 років в'язниці.
4 квітня повідомлялося, що Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону вдруге почав розглядати по суті «ялтинську справу Хізб ут-Тахрір».
Обвинувачені у цій справі Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».
Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.