Кримськотатарський активіст, політик і журналіст Наріман Джелял – до Дня прав людини.
Навіть після багатьох десятиліть від дня ухвалення Декларації прав людини, вільні люди змушені боротися за зафіксовані в міжнародних документах і національних законодавствах права та свободи.
Люди змушені боротися за зафіксовані в міжнародних документах і національних законодавствах права та свободи
Громадяни зазнають утисків з боку власних країн.
Суверенні держави протистоять збройній агресії сусідів.
Наша Україна продовжує складати найважливіший іспит з національної єдності, політичної зрілості, військової спроможності, частиною якого є бажання та вміння захистити власних громадян на окупованих територіях.
Your browser doesn’t support HTML5
Для українських громадян в окупованому Криму першочерговим залишається завдання – зберегти свою приналежність до вільного світу
Для українських громадян в окупованому Криму першочерговим залишається завдання – вистояти перед російською ідеологічною навалою та зберегти свою приналежність до вільного світу.
Зберегти у свідомості цінності демократії, прагнення жити в суспільстві, де права людини є імперативом взаємин як між людьми, так і між державою та громадянами.
І головне, друзі, не втрачайте віру, що спільними зусиллями ворог буде переможений.
Тільки докладайте цих зусиль!
Заяву кримськотатарського активіста, політика та журналіста Нарімана Джеляла, заарештованого в Криму, опублікував 10 грудня адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Фейсбуці.
Міжнародний день прав людини відзначається щороку 10 грудня. Цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини.
Думки, висловлені в рубриці «Блоги» передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції
Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне
3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.
7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».
При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».
Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».
Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.
Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.
Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.