Крим.Реалії публікують записки кримськотатарського активіста, політика та журналіста Нарімана Джеляла (за документами – Джелялова), заарештованого в Криму. Попередню частину читайте тут.
Ознайомившись із матеріалами кримінальної справи, можу лише підтвердити: мій арешт – незаконне переслідування людини, журналіста, громадського діяча за свободу висловлення поглядів, професійну діяльність і захист інтересів громадян України в Криму.
Мій арешт – незаконне переслідування за свободу висловлення поглядів, професійну діяльність і захист інтересів громадян України в Криму
У матеріалах справи відсутні прямі, об'єктивні підтвердження приписуваних мені злочинних дій.
Слідство спирається на припущення, нічим не доводячи ні мотивів, ні наміру, що говорить про відсутність складу злочину в моїх діях.
Звинувачення базується на показаннях трьох засекречених свідків, які чудесним чином «бачили» і «чули» те, що потрібно було слідству.
Your browser doesn’t support HTML5
Закликаю всіх вільних людей в окупованому Криму дотримуватися принципів і методів ненасильницького спротиву
Очевидно, що сторона звинувачення не обтяжуватиме себе доказуванням провини фігурантів цієї політичної справи, оскільки суд традиційно винесе заздалегідь написаний вирок.
Втім, ми з адвокатами готуємося до серйозного спротиву, щоб у черговий раз викрити цинізм, підлість і брехливість російської репресивної системи.
Закликаю всіх вільних людей в окупованому Криму, незважаючи на політичні репресії: незаконні арешти, штрафи, тортури, як у випадку з Наріманом Аметовим; дотримуватися принципів і методів ненасильницького спротиву.
Справедливість переможе силу!
Наріман Джелял.
Заяву кримськотатарського активіста, політика і журналіста Нарімана Джеляла, заарештованого в Криму, опублікував 18 січня адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Фейсбуці.
Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції
Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне
3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.
7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».
При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».
Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».
Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.
Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.
Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.