Минулого вівторка більшість кримчан, зайнятих у сфері курортного бізнесу, чекали виступу російського глави Криму Сергія Аксенова. Напередодні спільноту облетіла інформація про те, що 26 травня він озвучить конкретні дати та умови початку курортного сезону. Що замість цього почули жителі півострова, чому влада ухиляється від конкретики в цій темі та про що це може свідчити ‒ читайте в цьому матеріалі.
Почекун почекає
Тиждень тому в підконтрольному Кремлю Міністерстві курортів і туризму Криму анонсували відеозустріч представників туристичної галузі півострова з Сергієм Аксеновим. Це було сприйнято як день, коли влада нарешті скаже, з якого числа та в якому форматі можна приймати відпочивальників. Але цього не сталося: Сергій Аксенов запевнив, що стосовно всіх основних моментів питання поставлені ‒ очікується рішення уряду сусідньої Росії.
«Так, опрацьована низка пропозицій щодо заходів додаткової підтримки, а також розглянули здійсненні й, на наш погляд, нездійсненні умови, які визначив Роспотребнадзор для діяльності санаторно-курортної сфери. Зі свого боку, ми висунули низку пропозицій на федеральний рівень і чекаємо рішення уряду Російської Федерації з основних питань», ‒ сказав Сергій Аксенов.
Як тільки ‒ так відразу
Чому кримські чиновники за тиждень до початку літа не встигли узгодити з Москвою «низку пропозицій щодо основних питань»? І що це за пропозиції, які вимагають рішення уряду Росії? Жодної інформації з цього приводу Сергій Аксенов не озвучив.
Навіть більше, у профільному міністерстві відкрито визнали, що на цей момент не мають уявлення про те, кому та як можна працювати в курортний сезон. «Ми розуміємо, що в нинішніх умовах необхідні істотні зміни вимог до відкриття об'єктів, щоб у принципі це стало можливим. Упродовж декількох днів ми відпрацюємо свої пропозиції з федеральним центром і потім вже буде нарада з конкретними рішеннями, ми будемо розуміти, як і що буде можливим у сезоні 2020 року», ‒ повідомив російський міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко.
Ще більш туманно про перспективи й терміни початку сезону висловлюються місцеві чиновники. «Я хочу, щоб ви знали: як тільки режим самоізоляції закінчиться, саме з цього самого дня казковий світ Ялти буде для вас відкритий!» ‒ сказав голова підконтрольної Росії адміністрації Ялти Іван Імгрунт.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Вірусний» сезон-2020 у Криму: чи чекати туристів?Сезон в обсерваторі
Тим часом т.в.о. голови Севастополя Михайло Развожаєв ще наприкінці минулого тижня озвучив орієнтовні дати початку сезону ‒ з 15 червня ‒ і розповів про заходи, що, за його словами, допоможуть запобігти спалаху коронавірусної інфекції в період курортного сезону.
«Ми маємо розуміти, що всі, хто в'їжджає, перевірені, не хворіють на коронавірус. Швидше за все, це буде тестування на блокпостах, потім людина проїжджає до місця розміщення, під відповідальність готелів і таке інше. І перебуває у своєму номері до моменту отримання відповідної інформації про те, що у неї немає COVID-19. Далі вона пересувається містом», ‒ сказав Развожаєв.
Проте в масштабах Криму домогтися нормального функціонування такої системи складно. Тому, мабуть, в уряді Криму не поспішають ні з датами, ні з пропозиціями щодо забезпечення профілактики й не ухвалюють рішення щодо курортного сезону. Вже сама собою ця тривала пауза вказує на те, що в коридорах кримської влади не налаштовані на прийом великої кількості відпочивальників.
На це вказує і заява Сергія Аксенова, зроблена в той же день, коли Развожаєв озвучив своє бачення організації курортного відпочинку в Севастополі. На відміну від колеги, російський глава Криму сказав, що для всіх, хто приїде в Крим «безцільно», гостинно працюватимуть обсерватори. Причому їхні послуги оплачуватиме за власний кошт сам «відпочивальник».
Виходячи з цього, вже зараз можна прогнозувати, що для кримської влади формат курортного сезону зведеться до формули «відпочивайте в обсерваторах». Але оскільки це вдарить по людях, залучених у туристичну сферу, чиновники поки мовчать ‒ заходи підтримки курортного бізнесу має оплатити уряд сусідньої Росії. А там поки не порахували, чи вистачить у них на це грошей.