З 2014-го року російська влада намагається розвивати у кримчан проросійські патріотичні настрої. В анексованому Криму проводяться ті ж державні святкування, що й у сусідній Росії.
Так, 24 червня в Сімферополі, як і в більшості регіонів сусідньої Росії, провели військовий парад. На думку політолога Костянтина Калачова, парад Перемоги для Росії ‒ «це квінтесенція патріотизму, демонстрація оборонної могутності».
В анексованому Криму 12 червня вже шостий рік відзначається День Росії. Російська влада Криму щорічно проводить святкові заходи, концерти, програми та «години патріотизму».
Як вважає кримськотатарський активіст Заїр Смедля, ефективності російської пропаганди в Криму щодо кримськотатарського народу протидіють кримські реалії.
«Говорячи про патріотизм і розвиток патріотичних почуттів, потрібно особливо «подякувати» тим озброєним до зубів силовикам, які замість боротьби зі справжніми злочинцями вдираються до будинків мирних жителів, а також тим суддям, які схвалюють свідомо неправосудні вироки, звинувачуючи кримськотатарський народ в екстремізмі й тероризмі. Потрібно «подякувати» чиновникам, які фінансуються за кошти, отримані від населення у вигляді податків і відрахувань, які замість турботи про добробут населення розкрадають бюджетні кошти й говорять, що вони, виявляється, комусь щось платять», ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.
Заїр Смедля наголошує, що ніякі мільярди на російську пропаганду в Криму не зможуть переконати кримських татар.
Ніякі «зондерЗМІ», ніякі мільярдні витрати на пропаганду не зможуть обдурити наш народ, адже справжнє ставлення цієї влади до нас очевидне!Заїр Смедля
«Не можна не «подякувати» за їхній «внесок» і так званим журналістам і блогерам, які з відома та благовоління вище названих персонажів виливають відра бруду на кримських татар. А також і тим «мутним» особистостям, які раніше красувалися в малинових піджачках, а тепер стали «представниками народу» на різних соціальних сходинках. Тим, хто підносить у небо портрети найкровожерливішого тирана XX століття. Тим безрідним «іванам», які напнувши на себе всякі блазневі прикраси, намагаються походити на гонителів нашого народу, нашої віри, нашої історії та культури. Окрему «подяку» необхідно висловити і тим, хто чинить вандалізм на наших святинях і, говорячи про рівноправність усіх конфесій і народів, ставить на кожній транспортній розв'язці знаки свого панування. Саме завдяки вище названим «доброчинцям» нашого народу, ніякі «зондерЗМІ», ніякі мільярдні витрати на пропаганду не зможуть обдурити наш народ, адже справжнє ставлення цієї влади до нас очевидне!» ‒ зазначив активіст.
За словами кримського активіста Павла Степанченка, російська пропаганда в Криму часто має зворотний ефект серед молоді.
Фундамент пропагандистського варіанту любові до Росії тримається на страху, а не на гордості за країнуПавло Степанченко
«Влада цинічно використовує подвиги ветеранів та їхні заслуги в боротьбі з фашизмом, особливо це виявляється напередодні 9 травня та в період виборів. В іншому патріотизм на місцях прищеплюється формально, для галочки. Фундамент пропагандистського варіанту любові до Росії тримається на страху, а не на гордості за країну. Так хто, власне, у Криму прищеплюватиме молоді почуття любові до Росії? Вчорашні «регіонали», були при владі при Україні, перефарбувалися і стали «єдиноросами». Хто розповідатиме про патріотизм ‒ представники «самооборони» Аксенова чи казаки? Я не хочу, щоб зазначені персонажі вчили моїх дітей такої історії. Мені 32 роки, і я не готовий помирати за інтереси антинародної влади, а спроби видавати інтереси путінської влади за інтереси держави, прикриваючись любов'ю до батьківщини та патріотизмом, мають зворотний ефект», ‒ сказав Крим.Реалії активіст.
Павло Степанченко наголосив, що російські агітки дуже розходяться з кримською реальністю.
Молодь мріє виїхати з російського Криму в пошуках гідного життя, бо розуміє, що майбутнього в російському Криму при цій владі немає!Павло Степанченко
«Та й пишатися кримській владі, окрім прогинання перед Москвою, продажу народної власності та землі більше нічим. Молодь мріє виїхати з російського Криму в пошуках гідного життя, бо розуміє, що майбутнього в російському Криму при цій владі немає! Яку землю зобов'язана молодь захищати та любити? Ту, яку роками отримати й оформити не можуть їхні батьки? Тисячі жителів Криму не можуть документально оформити земельні ділянки, стоять у чергах, при тому, що чиновники будують палаци, адже, за великим рахунком, життя у них склалося», ‒ наголосив активіст.
За спостереженнями кримського громадського активіста Дмитра Демчука, багато кримчан розчаровані діями російської влади в Криму та усвідомлюють, що помилялися, підтримавши анексію Криму.
Народ починає відкривати очі, дивлячись на беззаконня кремлівських опричників при владі на півостровіДмитро Демчук
«Пам'ятаю тисячі радісних облич кримчан у 2014 році, прапори, патріотичні гасла, мітинги на підтримку Росії тощо. І ось шість років опісля підпорядкування Росії, що ми бачимо? Народ починає відкривати очі, дивлячись на беззаконня кремлівських опричників при владі на півострові. Вже тільки сліпий не помітить, що Крим відданий на відкуп російським олігархам і силовикам, які руками підконтрольних кримських бандитів при владі знищують заповідну природу Криму незаконними будівництвами та кар'єрами, ділять прибережну землю та бюджетні гроші, ігнорують інтереси корінних кримчан.
Сьогодні електорат Кремля у Криму неабияк порідшав, це видно за нечисленними святковими мітингами, за слабкою (не намальованою) активністю на голосуванні за правки до Конституції Росії, всупереч адміністративному тиску та всюдисущій пропаганді. Багато кримчан жили з сезону, а цьогоріч його навмисне завалили, це спричинить скорочення робочих місць, безробіття, відсутність засобів до існування! Люди, які відчувають всю «красу» цієї ситуації, починають замислюватися: чи правильний вони зробили вибір ‒ тоді у 2014 році ‒ чи не обдурила їх Росія?! Ще, звісно, великий відсоток тих, хто продовжує «топити» за путінську Росію, адже вони розуміють, що в разі зміни ситуації їм доведеться відповісти за зраду Батьківщині та участь у кримінальних аферах Кремля!» ‒ зазначив активіст.
Як розповів Крим.Реалії проросійський кримський активіст Сергій Акімов, усі знайомі з його оточення засудили проведення параду цього року.
«Цей парад Перемоги був не потрібним, останнім часом у Росії стало стільки «патріотичних» свят, що люди вже заплуталися в них. Російський патріотизм останні три роки деградує в паразитизм, особливо це видно у Криму. Кримчани не звикли до такого патріотизму на кожен день. Після всіх останніх потрясінь в економіці багато хто зараз говорить, що не туди витрачаються гроші ‒ треба не патріотизм підіймати, а економіку. Відносно проведеного параду Перемоги люди справедливо зауважують, що краще б на ці гроші вирішили соціально-побутові проблеми ветеранів», ‒ передав атмосферу в суспільстві активіст.
Активіст громадського руху «Вільний Крим» Решад Меметов зазначає, що російська влада розвиває не почуття патріотизму, а беззастережну слухняність режиму.
«Російська влада старанно під виглядом патріотизму намагається нав'язати, по суті, протилежне ‒ служіння авторитарній системі, відданість режиму, а не країні або батьківщині. Влада каже: держава ‒ це ми, хто проти нас ‒ той проти країни, той ворог і саботажник. У таких умовах багато хто просто не наважується критикувати владу», ‒ зазначив кримчанин.
Цьогоріч у травні президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи правки до федерального закону «Про освіту в Російській Федерації». Законопроєкт пропонує додати в визначення виховання дітей «формування почуття патріотизму та громадянськості, поваги до пам'яті захисників Вітчизни та подвигів героїв Вітчизни, до закону та правопорядку, людської праці та старшого покоління, взаємної поваги, дбайливого ставлення до культурної спадщини».
У червні Держдума ухвалила в першому читанні законопроєкт про патріотичне виховання дітей у школах та повагу до «героїв Батьківщини». Патріотичне виховання тепер у Росії та анексованому Криму має стати частиною освітніх програм.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.