Про масовану атаку безпілотників у Криму в ніч на 21 вересня заявила російська влада. Вибухи та роботу ППО чули у Саках, Новофедорівці, Євпаторії, Джанкої та Севастополі. Місцеві чиновники заборонили кримчанам публікувати наслідки повітряних атак, які є наслідком повномасштабного російського вторгнення в Україну. Що сталося, розповідаємо у матеріалі Крим.Реалії.
Російський Telegram-канал «Mash на волне» повідомляє, що в ніч на 21 вересня кримчани чули вибухи та роботу ППО у Саках, Новофедорівці, Євпаторії, Джанкої та Балаклаві.
«За словами місцевих, це наймасовіша атака українських дронів за весь час», – йдеться у повідомленні.
Про серію вибухів пише російський Telegram-канал «ASTRA» у Севастополі та в районі військового аеродрому «Саки».
За даними пабліків, у районі військових аеродромів «Бельбек» під Севастополем та «Саки» у Новофедорівці працював зенітно-ракетний комплекс серії «Панцир».
У соцмережах повідомлення про роботу ППО з'явилися вночі. В Євпаторії заявили про звуки ППО, починаючи з півночі.
У Джанкої вибухи чули о другій годині ночі.
У Міноборони Росії визнали масовану атаку безпілотників. У відомстві заявили, що над акваторією Чорного моря та Кримом 21 вересня нібито було збито 19 безпілотників.
Перевірити цю інформацію в умовах воєнних дій та окупації території України редакція не може.
Наймасованіша атака?
Якими є масштаби наслідків нічної атаки в Криму, достеменно невідомо. Російська влада Криму всіляко перешкоджає поширенню цієї інформації. Зокрема, російський глава адміністрації Джанкоя Ігор Івін закликає кримчан «не вступати в дискусії та не коментувати роботу ППО в соцмережах чи месенджерах», запевняючи, що все – «під надійним захистом армії Росії».
У соцмережах відкрито критикують і блокують тих, хто запитує про вибухи в містах і районах. Підконтрольна Москві кримська влада раніше ініціювала посилення відповідальності за оприлюднення наслідків «прильотів» по Криму.
Деякі російські пабліки пишуть, що 21 вересня була наймасовіша атака безпілотників у Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Але це не зовсім так. Не менш масована атака на російські військові об'єкти в Криму була в ніч на 12 серпня. Тоді повідомлялося про дві атаки на Керченський міст.
Your browser doesn’t support HTML5
У Міноборони Росії повідомляли, що тієї ночі по Криму було завдано удару за допомогою 20 безпілотників, які нібито були збиті.
Перевірити цю інформацію в умовах бойових дій та окупації територій України редакція не може.
У ЗСУ з цього приводу заявили, що «сезон «бавовни» триватиме, і в Криму буде неспокійно, поки його не звільнять від окупантів».
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Штурм «неприступної фортеці». Де в Криму вже побували ЗСУ«Комбінований удар по аеродрому»
Внаслідок нічної атаки безпілотниками 21 вересня було завдано удару по аеродрому «Саки» в Новофедорівці, повідомили українські ЗМІ з посиланням на джерела в СБУ.
Військовий аеродром у Новофедорівці раніше служив базою ВМС України. У 2014 році вона була захоплена Росією, яка використовує аеродром на користь своєї військової авіації.
За даними ЗМІ, у межах спецоперації сил СБУ та Військово-морських сил України було використано безпілотники, які перевантажили російську ППО, а потім запустили по авіабазі ракети «Нептун».
На аеродромі, згідно з повідомленнями ЗМІ, було «не менше 12 бойових літаків» – Су-24 та Су-30, а також ПЗРК «Панцир» і база підготовки операторів безпілотників «Mojaher».
В Управлінні стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних сил України підтвердили повідомлення про удар по російському військовому аеродрому «Саки» у Криму.
«У ніч на 21 вересня Сили оборони України завдали комбінованого удару по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму», – йдеться у повідомленні Страткому.
Радник російського глави Криму Олег Крючков назвав цю інформацію інформаційно-психологічною операцією, запевнивши, що біля аеродрому «Саки» «ППО все збила».
Вперше масштабний удар по аеродрому «Саки» стався торік у серпні.
Це вдарило не лише по російських військових, але й по туристичній привабливості Кримського півострова. В результаті цієї атаки інтернет облетіли знамениті меми «Мамулечка, надо сваливать отсюда!» і «Вообще не хочу уезжать из Крыма, здесь все душевно, по-домашнему».
Внаслідок удару в серпні 2022 року постраждала частина російської авіації, що базувалася на аеродромі «Саки», з'ясували журналісти, вивчивши знімки супутника Planet.Labs.
На той момент у Новофедорівці базувався 43 гвардійський штурмовий авіаційний полк Повітряно-космічних сил Росії. Такі війська, як стверджують військові експерти, використовують для запуску ракет в Україні.
У серпні 2022 року там було знищено склад авіаційного озброєння, повідомляв речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.
Російська влада офіційно про результати удару не повідомляла та обмежила доступ людей до місця подій.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.