СІМФЕРОПОЛЬ – У російському парламенті Криму з'явився новий комітет із патріотичного виховання та справ ветеранів. Таке рішення кримський спікер Володимир Константинов назвав «давно назрілим», проте кримські громадські діячі вважають інакше. Докладніше – у матеріалі Крим.Реалії.
Спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов заявив, що «до обов'язків новоствореного комітету увійде проведення тематичних відкритих уроків у школах та лекцій в університетах, турбота про ветеранів та організація патріотичних заходів».
«Це давно назріле рішення. Ми в Криму традиційно приділяємо особливу увагу цій сфері: проводимо тематичні відкриті уроки у школах, лекції у вищих навчальних закладах, спілкуємося з викладачами, дбаємо про наших ветеранів. Депутати беруть участь у реконструкції пам'ятних знаків подій Великої Вітчизняної війни, Кримської війни, благоустрою братських могил та військових поховань. Для нас важливо зберегти пам'ять про героїчне минуле Криму, про його нерозривний зв'язок з Росією, передати її новим поколінням», – повідомив Константинов.
Кримський активіст Дмитро Демчук у коментарі Крим.Реалії висловив думку, що новий комітет посилюватиме впровадження ідеології «русского мира» у Криму.
Створюють робочі місця для тих, хто промивав пропагандою мозок людям на окупованих територіяхДмитро Демчук
«Припускаю, що збільшення штатів Держради Криму лише побічно пов'язане із покращенням ситуації з патріотизмом у Криму. Це, так би мовити, «стильна обгортка» тієї евакуації населення Херсона, яка спричинена контрнаступом ЗСУ. Кремлівські обіцянки у стилі «Херсон із Росією назавжди!» повністю провалилися. А подіти кудись своїх обдурених пропагандою адептів треба, адже знову луснуть скріпи про те, що «росіяни своїх не кидають». Ось і створюють робочі місця для тих, хто промивав пропагандою мозок людям на окупованих територіях, чим, власне, вони і продовжать займатися в Криму із не надто міцною свідомістю наших дітей, вливаючи їм у вуха «русский мир», який і не пахне миром», – заявив активіст.
Дмитро Демчук зазначає, що створення нового комітету спричинить урізання витрат на потреби Криму.
Крим тепер не для кримчан, а для «своїх»,Дмитро Демчук
«Відомо, що нічого не з'являється і не зникає саме по собі, і якщо десь прибуло, то в іншому місці зменшилося. Виходячи з цього принципу, новостворені посади потягнуть за собою низку скорочень і, відповідно, звільнень у регіонах Криму, бо бюджет півострова не гумовий. Так і живемо: Крим тепер не для кримчан, а для «своїх», – наголосив активіст.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Зомбування з пелюшок»: Росія готує підлітків до участі у війні проти УкраїниНа думку кримської активістки Еміне Ібраїмової, блок роботи, який покладається на створений комітет, можна було проводити без додаткового навантаження на бюджет регіону.
Це можна виконувати та робити на громадських засадах, але чомусь виділяють мільйони та створюють цілий комітетЕміне Ібраїмова
«Це можна виконувати та робити на громадських засадах, але чомусь виділяють мільйони та створюють цілий комітет у кримському парламенті. Володимир Константинов любить згадувати часи Радянського Союзу, отож: військово-патріотичне виховання в СРСР в основному будувалося на громадських засадах, цим займалися вчителі, працівники культури, різні товариства, агітбригади, проводилися конкурси, військово-польові «Зірниці», відвідування ветеранів школярами. Всі ці заходи, звісно, були примусово-добровільними, будь-які заклади освіти та культури мали включати заходи на військово-патріотичну тематику, все здійснювалося бюджетниками на ту ж ставку, жодних додаткових доплат. Наразі утримання комітету обійдеть у вагому суму з бюджету і без того глибоко дотаційного Криму. А скільки можна було б на ці кошти провести реальних заходів для покоління, що підростає…», – поділилася своєю точкою зору з Крим.Реалії активістка.
Про те, що діючі структури у Криму не працюють належним чином, пише і кримський проросійський блогер, екс-депутат Степан Кіскін, вчергове критикуючи бездіяльність Громадської палати Криму.
Громадській палаті Криму настав час перестати ганьбитися і замість створення видимості роботи почати хоч щось, зрештою, робитиСтепан Кіскін
«А Громадській палаті Криму настав час перестати ганьбитися і замість створення видимості роботи почати хоч щось, зрештою, робити! Наприклад, спільно з профільними експертами розробити методику з патріотичного виховання та дозвілля у школах республіки та вийти з ініціативою до влади регіону для фінансування цієї роботи», – написав Кіскін на своїй сторінці у фейсбуці.
Кримський громадський діяч, засновник руху «Кримський народний фронт» Сергій Акімов скептично оцінює ініціативу створення нового комітету.
В Росії завжди було прийнято хвалитися ветеранами та спортсменами, бо більше жодних досягнень немаєСергій Акімов
«Не зовсім зрозуміло, навіщо створюють нову структуру і для чого. Про яких ветеранів ідеться? Якщо про ветеранів Другої світової війни, то їх уже лишилися одиниці. Може, кримські парламентарі хочуть залучити новоспечених ветеранів – тих, які брали участь у «спецопераціях», як їх називають, починаючи з Чечні, та інших, які тривають зараз? Тоді цікаво, що можуть розповісти ці ветерани, які воювали на теренах колишнього СРСР, і головне, з ким і за що воювали? Але в Росії завжди було прийнято хвалитися ветеранами та спортсменами, бо більше жодних досягнень немає», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії громадський діяч.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Машина російської пропаганди ламається в Криму»Громадська активістка Ольга Вечер, яка має досвід роботи у Громадській палаті Росії, у коментарі Крим.Реалії назвала недоцільним створення чергового комітету.
Створювати подібні владні структури зовсім нема сенсуОльга Вечер
«Створювати подібні владні структури зовсім нема сенсу. Є ради ветеранів у всіх районах, є молодіжні та інші організації виховного та патріотичного штибу – нехай працюють продуктивніше! Взагалі, потрібно розвивати конкуренцію серед громадських об'єднань, стимулюючи їх розвиватися і посилювати свою роботу. Поки що ми спостерігаємо, що одні й ті самі лідери громадських організацій набридли на всіх заходах, ефірах, в отриманні грантів. Навіщо їм розвиватися, коли в них і так усе гаразд?» – зазначила громадська діяльниця.
Про те, що наближені до влади в Криму ще не зрозуміли всього драматизму ситуації, пише російський блогер Олександр Горний, який переїхав до Криму після анексії.
«Попри складну ситуацію, у Криму влаштовуються пишні банкети та свята, а так звані еліти не соромляться викладати фото з цих шабашів у соціальних мережах. Так, у них все добре, місця теплі, поряд із троном, совість не мучить…», – пише блогер.
Він зазначає, що кримські проросійські громадські діячі, які отримують регулярно гранти з бюджету, марно витрачають час: «У мене немає жодних сумнівів у тому, як ці гранти розподіляються. Я не маю слів, щоб описати цих персонажів, але вони однозначно – ганьба Росії, Криму, і хочеться вірити у справедливість».
Про те, що деякі заходи на тлі війни викликають роздратування у суспільстві, пише у коментарі до заяви Олександра Горного кримська проросійська громадська діячка Катерина Горєлкіна.
В одних горе у сім'ях, інші бали влаштовують. Так було за всіх часівКатерина Горєлкіна
«Багато хто не зрозумів, що на дворі війна, і гидко дивитися на те, як хтось розважається. В одних горе у сім'ях, інші бали влаштовують. Так було за всіх часів. Якби хтось проаналізував ККД усіх використаних грантових грошей, то здивувався би. Неозброєним оком видно, що ефект від цих заходів нульовий – збираються ті самі особи, жодного впливу на міжнаціональні процеси вони не мають», – прокоментувала ситуацію активістка.
Українські правозахисники неодноразово звертали увагу на воєнізований формат виховання дітей в анексованому Криму. Про мілітаризацію дітей у анексованому Криму повідомляли також правозахисники з Human Rights Watch.
Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя спільно з Кримською правозахисною групою направили до Міжнародного кримінального суду до Гааги подання з інформацією про мілітаризацію дітей у Криму.
Українські державні органи разом із громадськими організаціями та експертами працюють над кількома документами щодо майбутнього Криму після деокупації, повідомила представник президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева. Одним із питань, над якими працює влада, Ташева назвала притягнення до відповідальності за військові злочини, злочини проти людяності, незаконне політичне переслідування місцевих жителів. Водночас вона наголосила, що українські громадяни, які не причетні до злочинної діяльності, не нестимуть відповідальності.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.