«Літаючий» балкон, розбиті набережні та десятки тисяч людей – без енергопостачання. Такі наслідки негоди, що вирує у Криму третій день. Вітер і зливи змінилися снігом у горах та передгірських районах півострова. За ситуацією стежать Крим.Реалії.
Примхи природи під час зміни сезонів у Криму – звичне явище. Сезони штормів в осінньо-зимовий період часто призводять до неприємних наслідків, до яких місцева влада не завжди виявляється готовою.
Цьогорічну стихійну активність у російському МНС Криму пояснюють «виходом південного циклону». Загалом за вихідні рятувальники отримали понад три тисячі викликів, пов'язаних із наслідками негоди. Спочатку це були сніг та ураганний вітер. Тепер вони змінилися снігом.
Зиму не чекали?
20 листопада снігопади зафіксували в районі Ангарського перевалу у Кримських горах, а також у передгірських районах півострова.
«Йдуть рясні снігопади в районі Ангарського перевалу, працює дорожня техніка, забезпечують проїзд. Помірні снігопади у Бахчисарайському та Сімферопольському районах. Ситуація – під контролем», – повідомив Міністр транспорту російського уряду Криму Микола Лукашенко.
Він попросив жителів і гостей півострова дотримуватися безпечних швидкісного режиму та дистанції на автошляхах, а також встановити на транспорті шини, що відповідають сезону експлуатації.
Кримські пабліки повідомляють про перші ДТП за участі автомобілів, які не встигли підготуватися до зими.
Дорожні служби в Криму переведені на цілодобове чергування.
Негода зберігалася у Криму і у вихідні. Там фіксували сильний вітер і дощі. У деяких регіонах ураган валив дерева на проїжджу частину та житлові будинки.
Через численні аварії на енергомережах у Криму 19 листопада без світла залишилися 50 тисяч людей, повідомили в Міністерстві енергетики Росії.
20 листопада без електрики продовжували залишатися близько семи тисяч споживачів у Чорноморському, Первомайському, Сімферопольському та Красногвардійському районах, повідомили у Міненерго російського уряду Криму.
«У будинках, у яких немає газу, люди готують їжу на багатті або за допомогою пальників на сухому спирті. Російська влада впоратися з ремонтом пошкоджених вітром електромереж не може. І це ще не було бомбардувань та артобстрілів», – пише телеграм-канал «Крымский ветер».
Вода в будинках і небезпечний водоспад
На південному узбережжі Криму через опади піднявся рівень води у річках. Місцеві пабліки повідомляють, що в Ялті з житлового будинку через сильний вітер впала частина бетону, що пошкодила автомобіль.
У Гурзуфі під час негоди зійшов сель. За словами очільниці російської адміністрації Ялти Яніни Павленко, постраждало авто, підтоплено підвали чотирьох будинків.
«Випало за добу понад 55 міліметрів опадів. Це спричинило пошкодження частини доріг, підпірних стін, постраждали 13 нежитлових приміщень, підтоплено сім житлових будинків, пошкоджено міст у Василівці. Надійшло понад 300 звернень за ці дні, продовжуємо працювати», – повідомила Яніна Павленко.
Через опади переповнився найвищий водоспад Криму – Учан-Су – у Ялтинському гірничо-лісовому заповіднику. Фото водоспаду оприлюднив в.о. директора об'єднаної дирекції особливо охоронюваних природних територій «Заповідний Крим» Артур Мурзаханов.
Він рекомендує не підходити до Учан-Су через небезпеку травмуватися від каменепаду.
В Алушті комунальники розчищали завали після буревію, що зносив бетонні конструкції на набережній.
Вітер повалив масивні алуштинські сосни.
Вітер «поклав» електроопори і зупинив пороми
У Керчі вітер повалив дерева на житлові будинки. Від стихії відлетіла конструкція заскленого балкона багатоповерхівки та впали дві електроопори.
Шторм сильно затопив Керченську набережну.
Вода дійшла до зеленої зони на упорядкованій території, повідомляє і показує місцеве видання Керч.com.ru.
У місті 19 листопада ураган також повалив ліхтарі та скульптурну композицію гігантської античної монети у сквері на Адміралтейському проїзді. Її встановили там улітку, витративши, за даними місцевих ЗМІ, понад мільйон рублів. Виявилося, що монета виконана з пінопласту і пластику та не витримала випробувань природою.
У цьому сквері також постраждали чотири ліхтарі, встановлені під час благоустрою території Керчь.net.
Через шторм тимчасово припинено роботу Керченської поромної переправи.
Катери і пороми негода тимчасово зупинила і в Севастополі. Вдень 20 листопада їх рух відновили.
У цьому місті, незважаючи на дощі та вітер, ситуація більш-менш спокійна. У гірській місцевості у вихідні стався обвал, через що обрушився міст на схилі гори Аскеті. В результаті севастопольці втратили підхід до Срібного пляжу. Місцева російська влада зазначила, що не може оперативно відновити міст, оскільки він не на балансі міста, але пообіцяла навесні «подивитися, що можна зробити».
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.