«Несуть ахінею і дають п'яні поради». Кримчани – про російський «інформаційний фронт»

Російська журналістка Ольга Скабєєва, фотоколаж

СІМФЕРОПОЛЬ – з моменту повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну Кремль почав посилювати інформаційну війну проти України та колективного Заходу. Однак навіть представники російськоїтаі проросійської сторони визнають, що інформаційну війну Росія програє, і це триває вже давно. Що відбувається на російському «інформаційному фронті», з'ясовували Крим.Реалії.

Російська влада Криму після початку повномасштабної війни Росії проти України почала впроваджувати російські та підконтрольні Росії медіа на тимчасово окупованих українських територіях. Деякі кримські журналісти з цією метою виїжджали туди у тривалі відрядження. Про своє повернення з такого відрядження у Запорізькій області повідомив проросійський журналіст із Криму Володимир Андронакі.

«Разом із колегами десять місяців тому ми створили телерадіокомпанію. Сьогодні «ЗА!ТВ» є серйозним джерелом інформації для жителів регіону, висвітлює події, розповідає про підтримку регіонів країни, а головне – про людей, які тут будують нове життя», – заявив Андронакі та додав, що «відчуття причетності до великих подій зміцнює віру, що все не дарма».

Володимир Андронакі

Проросійський пропагандист Юрій Подоляка зазначає, що 11 травня, коли в російському сегменті медіа почалася хвиля повідомлень про нібито початок контрнаступу ЗСУ, українська сторона продемонструвала явний провал РФ на інформаційному фронті.

«Разом із локальними спробами прориву наших позицій, у другій половині дня спостерігався потужний інформаційний накат із боку супротивника. І це була лише розвідка боєм, повірте мені. І дуже шкода, що багато каналів на це повелися. Причому всіх ловлять на одному – на хайпі. Просто хочуть бути першими у всьому і... бояться пропустити інфопривід. На тому й ловляться. Війна йде в інформаційному просторі не менш активно, аніж на фронті», – поділився своїми спостереженнями з підписниками Подоляка.

Проросійська блогерка з Феодосії Олена Бобкіна також пише про негаразди в російському інформаційному фронті, зазначаючи, що в української сторони «всі ЗМІ працюють як одне ціле, разом із блогерами».

«Рано-вранці був серйозний обстріл, а вони мовчать про наслідки. «ППО відбила цілі». Крапка. Відблила вона, не відбила. Жодних фото, відео, ніхто не розносить. Ніхто не виє зі словами «все пропало» і як погано справи йдуть у ЗСУ. А в нас одні експерти, воїни-стратеги. Тільки вони знають, як треба поводитися. Називаючись патріотами, вони щодня несуть ахінею про нашу армію і дають свої п'яні поради. На рішення командування МО вереск тут не впливає, а розгойдування населення відбувається», – зазначила Бобкіна.

На думку кримського активіста із Сімферополя Олексія Єфремова, російська влада в Криму так і не змогла виростити впливових проросійських лідерів громадської думки.

Олексій Єфремов

В цю війну основний медіафронт проходить у YouTube і Telegram
Олексій Єфремов

«Більш відверті та правдиві дані просочуються через будь-які бар'єри і перепони кремлівської пропаганди. В цю війну основний медіафронт проходить у YouTube і Telegram. Зомбоящик – це вже для найвідсталіших у плані користування гаджетами. У Криму пропаганда не породила жодного талановитого блогера, жодного масового та по-справжньому популярного каналу в соцмережах. Це говорить багато про що – кошти виділяють не на інтернет, а на телевізор і на z-свастику на білбордах. Бюджети розкрадаються, плюс брак талановитих спеціалістів. І, нарешті, страх намісників на півострові породити відомішу медійну особистість, ніж вони самі. Щоб трон не похитнувся – триває багаторічне вичавлювання політичних конкурентів, навіть якщо вони з тобою зараз і воюють на одному боці», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Кримський активіст Павло Степанченко також зазначає, що «у Криму проросійських блогерів на пальцях перерахувати можна».

Павло Степанченко

У Криму проросійських блогерів на пальцях перерахувати можна
Павло Степанченко

«На думку російських провладних ЗМІ, все добре, війна на території України із Заходом проходить успішно. Але, наприклад, відомий останнім часом засновник ПВК «Вагнер» пан Пригожин показав на відео вбитих і розповів про армію, що прогнила, і відсутність боєприпасів. Провладні ЗМІ себе дискредитували ще задовго до «СВО» (так у РФ називають повномасштабне вторгнення в Україну – ред.), значна частина суспільства ідентифікує їхню інформацію як пропаганду і брехню. Як то кажуть, хто хоче – той знайде інформацію. Незважаючи на те, що влада всіляко намагається контролювати та керувати ЗМІ, блокуючи сайти, визнаючи ЗМІ іногентами, фабрикуючи кримінальні справи – отримує зворотний результат. У Криму проросійських блогерів на пальцях перерахувати можна», – поділився своїм баченням питання з Крим.Реалії активіст.

Російський блогер Олександр Горний, який переїхав після анексії до Криму, упевнений, що російські прозахідні еліти не зацікавлені у перемозі Росії.

Ми бачимо договірняки та «жируюче болото», яке непогано сидить на бюджетних підрядах
Олександр Горний

«Коли починалася «СВО», ми були впевнені у перемозі, у перезапуску Росії та очищенні від прозахідних еліт, які вже просто не знали, як ще качнути Росію та вивезти награбовані капітали на Захід, зі своїми дітлахами, коханками та літніми жінками. Скажу чесно, мої, наші плани не виправдалися. Ми бачимо договірняки та «жируюче болото», яке непогано сидить на бюджетних підрядах», – ділиться своїми висновками з підписниками блогер.

Українській армії «потрібно ще трохи часу» для початку військового контрнаступу, заявив президент України Володимир Зеленський. Збройні сили України почали проводити «формуючі операції» напередодні планованого контрнаступу. Росія «геополітично вже програла» війну проти України, заявив президент Франції Емманюель Макрон.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.