Російська влада анексованого Криму витратить пів мільйона рублів на формування його образу як «регіону, сприятливого для туризму». За ці кошти вона в розпал повномасштабної війни Росії проти України влаштує престур по Криму для російських журналістів і блогерів, з'ясували Крим.Реалії. Як кримські чиновники за допомогою російських ЗМІ рятують курортний статус півострова, поки там регулярно фіксують вибухи на російських військових об'єктах, а армія РФ риє окопи на узбережжі, розповідаємо в нашому матеріалі.
Військові дії біля кордонів з анексованим Кримом та закрите російське авіасполучення з регіоном можуть суттєво позначитися на майбутньому курортному сезоні. Згідно з експертними оцінками, майбутній курортний сезон 2023 року може стати одним із найскладніших у Криму. Провісники цього помітні вже зараз.
Сьогодні ось таке наповнення об'єктів – 10-15%. Усі чекають на розвиток ситуації, самі розумієте, якийСергій Маковей
«Бронювання в Криму традиційно розпочиналися пізно восени-взимку. На цей момент об'єкти вже практично заповнені. Але сьогодні ось таке наповнення об'єктів – 10-15%. Усі чекають на розвиток ситуації, самі розумієте, який», – заявив російським ЗМІ голова «Кримської готельної асоціації» (працює в російській юрисдикції) Сергій Маковей.
Начальник Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що в Криму оголошено «сезон «бавовни», а не просто курорту». Підконтрольна Росії кримська влада водночас намагається переконати росіян, що відпочивати на півострові безпечно, а регіон, попри все, «сприятливий для туризму».
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Сезон бавовни» у Криму: що «літало» в СевастополіПів мільйона – на тревел-блогерів
У Міністерстві курортів і туризму російського уряду Криму на початку квітня закупили послуги з організації та проведення престуру для представників ЗМІ та блогерів із Росії. За інформацією російського порталу держзакупівель, на це спочатку планували витратити 850 тисяч рублів.
Згідно з умовами торгів, престур по Криму проводитиметься для формування сприятливого образу півострова як туристичного регіону.
«Завдання – формування образу Криму як регіону, сприятливого для туризму, просування його туристичних і гастрономічних можливостей за допомогою презентації нових спеціалізованих туристичних продуктів та висвітлення їх провідними тревел-блогерами, журналістами і фотографами, позиціонування Криму як привабливого, самобутнього, цілорічного туристичного спрямування», – сказано у документах торгів.
Замовник престуру очікує, що його учасники створять відео і текстові матеріали в соцмережах та ЗМІ, а також не менше сотні фото для привернення уваги туристів та професійної туристичної спільноти до курортно-туристичних можливостей Криму.
Образ Криму через дегустації та спа
Російським журналістам і блогерам обіцяють організувати відвідування об'єктів туристичного показу, майстер-класи та дегустації.
«Програма престуру передбачає відвідування не менше трьох регіонів Криму та не менше двох об'єктів туристичного показу, а також проведення не менше двох майстер-класів і дегустацій, відвідування спа-комплексу», – йдеться у документації торгів.
Учасникам також забезпечать проживання, харчування та багато іншого, включаючи транспортне обслуговування, у тому числі придбання залізничних квитків із Москви до Сімферополя та назад.
Учасникам престуру планується надати номери у тризіркових готелях на узбережжі або в історичній частині кримських міст. У меню для них повинні обов'язково включити страви кримської кухні.
Тривалість престуру Кримом, згідно з документацією закупівлі, становитиме шість днів, включаючи дні приїзду та виїзду учасників.
Точна дата престуру в документації торгів невідома. Відповідно до умов тендеру, ці послуги мають бути надані з моменту укладання контракту до 1 грудня 2023 року.
«Чим менше про нас знають, тим краще сплять»
Послуги з організації престуру в Криму, згідно з результатами торгів, надаватиме ТОВ «Імперія» з Тюмені. Це місто розташоване за три тисячі кілометрів від Криму.
За інформацією Федеральної податкової служби, «Імперія» зареєстрована у 2021 році та спеціалізується на послугах додаткової освіти дітей та дорослих. Також вона має право надавати послуги консалтингу, наукових досліджень у галузі суспільних і гуманітарних наук тощо.
У відкритому доступі ми не змогли знайти інформацію про громадську діяльність фірми або її успішний досвід у реалізації проєктів.
Засновник фірми «Імперія» Марина Адельшина підтвердила Крим.Реалії, що її підприємство перемогло в тендері Міністерства курортів і туризму Криму, але контракт, за її словами, ще не підписано. Його підписання планується за кілька днів, після чого стане відомо про деталі майбутнього престуру, повідомила вона.
Марина Адельшина стверджує, що її фірма не матиме проблем з організацією престуру на півострові.
«Ми працюємо в цьому напрямі близько десяти років у всій Росії. Для нас це не проблема», – сказала Марина Адельшина.
Вона відмовилася уточнити, над якими проєктами раніше працювала фірма, зауваживши, що «чим менше всі про нас знають, то краще сплять».
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.