«Військовий репертуар обов'язковий»: скільки в Криму витратили на 9 травня та пропаганду війни в Україні

Заходи з нагоди російського дня Перемоги у Сімферополі, Крим, 9 травня 2022 року

Російське свято День Перемоги 9 травня в анексованому Криму на тлі війни Росії з Україною супроводжують гасла про перемогу та Z-символіка, заборонена владою України й іншими країнами світу. Як з'ясували Крим.Реалії, реклама Z-армії та велика кількість радянської символіки на вулицях Кримського півострова обійшлися бюджету в кілька мільйонів рублів.

Підконтрольна Москві кримська влада витрачає мільйони рублів з бюджету, щоб прославляти війну Росії з Україною. Згідно з публічними даними російських держзакупівель, оформлення офіційних заходів до Дня Перемоги, включаючи банери із символом війни Росії проти України, обійшлося, за мінімальними підрахунками, у понад чотири мільйони рублів. Такі суми включені у витрати Дня Перемоги у Сімферополі, Ялті та Бахчисараї.

«Перемога завжди за нами» за мільйон рублів

На початку травня державною автономною установою «Кримське концертне об'єднання» було закуплено поліграфічну продукцію до відзначення 77-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні.

Згідно з документами закупівлі, 1,3 мільйона рублів коштували пів сотні торгово-рекламних каталогів, проспектів і плакатів, а також послуги з їх монтажу. Загалом купили два види банерної сітки з печаткою «Безсмертний полк Росії», чотири види банерної мережі з печаткою «Перемога завжди за нами» та банер із печаткою «9 травня. Зі святом Великої Перемоги».

Усіх їх розмістили на вулицях Сімферополя.

Прапорці з гаслом «Перемога завжди за нами» та символом Z несли учасники ходи «Безсмертний полк» у центрі Сімферополя 9 травня.

Прапорець «Перемога завжди за нами» на заходах у Сімферополі на честь Дня Перемоги у Другій світовій війні, 9 травня 2022 року

Ще майже пів мільйона рублів у «Кримському концертному об'єднанні» витратили на феєрверк на честь Дня Перемоги у Сімферополі.

Згідно з документами закупівлі, майже 300 салютних залпів 9 травня мали випустити з території історико-археологічного музею-заповідника «Неаполь Скіфський».

Крим.Реалії намагалися зв'язатися з «Кримським концертним об'єднанням», але там не відповіли на наші дзвінки – 9 травня у Криму був вихідний день.

Символ «Z», концерт, салют

Ще у квітні підготувалися до святкування Дня Перемоги у Ялті. Муніципальна бюджетна установа «Ялтинська централізована клубна система» закупила послуги технічного забезпечення святкових культурно-видовищних заходів, присвячених 77-ій річниці Перемоги. Вони коштували понад два мільйони рублів.

Згідно з документацією, за ці кошти російська влада південнобережного міста замовила сцену та обладнання для розміщення артистів і глядачів святкових заходів на площі Леніна у центрі міста.

Святкування Дня Перемоги у Другій світовій війні у Бахчисараї, 9 травня 2022 року

Ще у 880 тисяч рублів коштували заходи до 9 травня в Бахчисараї. Муніципальний автономний заклад «Інститут розвитку Бахчисарая» замовив за ці кошти концертну програму, прапорці та салют.

Згідно з умовами закупівлі, організатори заходів до 9 травня мали розробити програму, організувати зустрічі, реєстрацію та розміщення учасників заходу і почесних гостей, а також підготувати необхідний інвентар.

Як інвентар закуплено «прапорну стрічку в кольори триколору» для розміщення на опорах освітлення площі Леніна в Бахчисараї – не менше 150 метрів заввишки. Серед закупівель – 600 «святкових прапорців на пластиковій паличці» з поліефірного шовку для глядачів. Одна партія цих прапорців присвячена перемозі у Другій світовій війні, а друга – пропагує символ війни Росії проти України – символ Z, заборонений в Україні та багатьох інших країнах, а також пропагандистське гасло «Своїх не кидаємо», йдеться у документації.

Тематичні банери «під стиль заходу», згідно з умовами закупівлі, мають бути присутніми і на сцені в центрі Бахчисарая. Їх можна побачити у фотозвіті святкування 9 травня, оприлюдненому главою російської адміністрації Бахчисарая Дмитром Скобликовим.

Святкування Дня Перемоги у Другій світовій війні у Бахчисараї, 9 травня 2022 року

Для бахчисарайців замовлено послуги професійного вокального і танцювального колективів Криму з десятком вокалістів.

«Патріотичний військовий репертуар є обов'язковим, патріотичні пісні, естрадні пісні, танцювальні номери. Сценічний одяг артистів має відповідати тематиці заходу», – зазначено в умовах закупівлі.

Святкування Дня Перемоги у Другій світовій війні у Бахчисараї, 9 травня 2022 року

Ще одному вокалісту, запрошеному до Бахчисарая 9 травня, у документації замовили такий репертуар: «Російськомовні сучасні пісні, військовий репертуар, пісні воєнних років, шлягери 50-80-х років».

У пакеті святкових заходів у Бахчисараї значиться і святковий салют із кількістю зарядів не менше 557 та тривалістю не менше чотирьох хвилин.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.