Кримчани про кратне зростання цін: «Влада не зможе їх стримати»

Порожні полиці у гіперпермаркеті «Метро». Сімферополь, 7 березня 2022 року

СІМФЕРОПОЛЬ – Ухваливши рішення про вторгнення в суверенну Україну, Росія зіткнулася з безпрецедентним тиском на неї з боку світової спільноти. Санкції для країни посипалися, як із рогу достатку, і кожен новий день приносить Росії додаткові проблеми, які значно знижують якість і рівень життя росіян та кримчан у тому числі.

Втім, звинувачувати в цьому росіяни мають тільки своє керівництво, тому що і американський президент, і глави інших країн світу заздалегідь попереджали Кремль, що у разі прямого вторгнення в Україну Росія отримає «ядерні» санкції. Тому з їхнього боку все чесно, а ось з боку російського керівництва щодо свого народу таке сказати не виходить. Життя росіян з кожним днем стає дедалі гіршим, і цей процес має довгострокову перспективу. Але зараз не будемо про глобальне, а торкнемося реалій, що стосуються кожного кримчанина.

Наприклад, у мережі продуктових магазинів «Яблуко» клієнтів «порадували», що бонусна накопичувальна програма при оплаті картками РНКБ (Російський національний комерційний банк – КР) більше не працює з 10 березня. Подібна ситуація і в інших мережевих магазинах. В умовах найжорстокішої кризи кожен виживає, як може. Поготів в умовах нинішнього ажіотажу на продукти харчування, за якого дефіцитом стали найзатребуваніші продукти, у тому числі цукор.

Кримчани повідомляють, що ціни щодня піднімаються на кілька відсотків, у результаті за кілька днів у сумі це дає дворазове і більше підвищення цін.

«Сергію Валерійовичу, що діється з цінами? Зокрема, у сільському поселенні Софіївка, Сімферопольський район. Багато людей пенсійного віку, пенсії малі, а ціни щодня зростають від 30 до 50 відсотків. Що нам робити? Чому така спекуляція? Чому немає моніторингу цін, ніхто не перевіряє, ціни «малюють» у магазинах. Що, продукти отримують у Європі чи Америці за долари? Будь ласка, допоможіть розібратися з цим неподобством!» – запитує кримчанка Діна Бєлградова російського голову Криму Сергія Аксьонова (за документами – Аксенов) на його офіційній сторінці у ВКонтакте.

Порожні полиці у гіпермаркеті «Метро» у Сімферополі, 7 березня 2022 року

все дуже просто: щоб не допустити підвищення цін, нехай Аксьонов не допускає зростання курсу долара і все буде Оk
Еміне Ібраїмова

У коментарі Крим.Реалії активістка громадського руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова зазначила, що багато кримських підприємців звикли розраховувати свій прибуток у доларах, який за останні два тижні виріс практично втричі щодо рубля.

«Та все дуже просто: щоб не допустити підвищення цін, нехай Аксьонов не допускає зростання курсу долара і все буде Оk. І як тільки «всемогутній» Аксьонов поверне вартість долара на колишнє місце, то жодного ажіотажу не буде», – зауважила активістка.

Еміне Ібраїмова

Найбільше зростання цін у Криму спостерігається щодо найбільш затребуваних товарів.

«Магазин «Яблуко» зовсім нахабнів. Ціни зашкалюють, вся молочка на 200% подорожчала», – пише у коментарі на сторінці Сергія Аксьонова кримчанка Олена Корольчак.

Зараз народ не тільки про запас, але й на кожен день не може собі дозволити купити те, що необхідно
Сергій Акімов

Проте далеко не всі кримчани мають можливість запастися продуктами у зв'язку зі щоденним зростанням цін на них – багато хто для цього просто не має вільних коштів. Про це у коментарі Крим.Реалії розповів отаман громадського казацтва Криму Сергій Акімов, який має широке коло спілкування.

«Ажіотажний попит на продукти харчування спостерігається не лише у Криму, а й у Росії. Але придбати продукти дозволити собі можуть далеко не всі, проблема у нестачі грошей на такі покупки. Зараз народ не тільки про запас, але й на кожен день не може собі дозволити купити те, що необхідно», – розповів громадський діяч.

Сергій Акімов

У Міністерстві промислової політики російського уряду анексованого Криму визнають проблему, відповідаючи на претензії кримчан на сторінці російського глави Криму.

«Розуміємо ваше обурення. На жаль, відзначаються спекулятивні дії з боку низки магазинів і точок продажу. Мінпромом Криму, міськими та районними адміністраціями республіки здійснюється щоденний моніторинг роздрібних цін на продовольчі та непродовольчі товари на всій території республіки, у разі встановлення необґрунтованого зростання цін, оперативна інформація для вжиття заходів реагування надсилається до Кримського УФАС (Управління Федеральної антимонопольної служби – КР) , – повідомляє відомство у відповідь на коментарі обурених кримчан.

Однак, як показує практика, ні кримський уряд, ні УФАС насправді не в змозі зупинити ціни.

«Зростання цін було і до цього, але не таке швидке, влада і тоді робила заяви, що вживатимуть заходи до стримування цін, але без особливого успіху. Тому, судячи з досвіду, такі заходи котрий рік уже намагаються запровадити влада й особисто Путін на найбільш потрібну групу народних товарів, але результату це не дало ні тоді, ні поготів зараз. Я впевнений у тому, що у влади Криму це точно не вийде», – поділився своїми спостереженнями з Крим.Реалії громадський діяч Сергій Акімов.

Мережа «Чистий дім» переписує цінники! Причому не на 5- 10% збільшення, збільшують на 100-200%
Марія Лучко

Підтверджують слова громадського діяча і рядові кримчани.

«Мережа «Чистий дім» переписує цінники! Причому не на 5- 10% збільшення, збільшують на 100-200%! Було оголошення, що УФАС контролюватиме, щоб цього не сталося! Чи домовилися вони з ними? Непростий час для всіх! Чому комерсанти наживаються на таких моментах чи провокують простий народ на негатив?» – пише Марія Лучко на сторінці у ВКонтакте Сергія Аксьонова.

Глава російського уряду Криму Юрій Гоцанюк також змушений визнати, що «деякі підприємці, торгові об'єкти штучно завищують ціни, спекулюючи, провокують людей купувати продукти харчування про запас, до того ж у великих обсягах. Ці питання на контролі профільних органів влади». Про це він написав на своїй сторінці у ВКонтакте.

У Севастополі повідомляють, що торгові мережі у місті запроваджують обмеження на купівлю соціально значущих товарів. Такі заходи вжито для того, щоб припинити дії перекупників. «Відомо, що недобросовісні громадяни, купуючи недорогі товари, перепродують їх із величезною націнкою у роздрібній мережі», – зазначили у пресслужбі російської адміністрації Севастополя.

Доступ до сайту Крым.Реалии заблокований Роскомнаглядом (Роскомнадзором). Безперешкодно читати Крым.Реалии можна за допомогою дзеркального сайту​: rukrymr.azureedge.net. Також слідкуйте за головними подіями в Telegram та Instagram Крим.Реалії.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.