Усі місця зайняті, квитки розкуплені заздалегідь... Тут співають тільки українською. У залі батьки з дітьми та молодіжні компанії, вони підхоплюють кожну мелодію. Так у Сімферополі відбувається вже шостий вечір української пісні, організований творчим об'єднанням ReeStudio.
«Я вже, напевно, рік ходжу на вечори ReeStudio, була на їхньому вечорі ще торік у грудні. Я така вже велика шанувальниця їхньої творчості», ‒говорить гостя вечора.
Your browser doesn’t support HTML5
Молоді люди розповідають, що зараз у Криму їм дуже не вистачає української музики. Можливість їздити на концерти на материк є не в усіх, так що вони не пропускають нагоди послухати улюблені пісні наживо в камерній обстановці.
«Це для нас як маячок: як тільки ми бачимо новину про те, що буде проводитися ‒ ми відразу йдемо, відразу бронюємо квитки й відразу приходимо», ‒ розповідає слухачка концерту.
Творче об'єднання ReeStudio, окрім музичних виступів, проводить ще й поетичні вечори. Говорять, що намагаються дати шанс реалізуватися творчій молоді, якій важко пробитися на велику сцену. Але наважитися на українські вечори в нинішньому Криму було непросто.
Ми вирішили спробувати провести, тому що українська музика ‒ гарна музикаОлексій Суходольський
«Перш за все, так би мовити, невеликий страх був у хлопців, ну, й у нас як у творчої організації, адже могли виникнути якісь невизначені ситуації. Ми вирішили спробувати провести, тому що українська музика ‒ гарна музика», ‒ згадує занепокоєння керівник творчого об'єднання Олексій Суходольський.
Боялися організатори не дарма. Один із вечорів був запланований на 26 серпня ‒ у вихідний після Дня Незалежності України. Напередодні інтернет-видання «Политнавигатор» опублікувало статтю про концерти, назвавши їх піснями «майданників та націоналістів».
«Відвідувачам обіцяють живу музику й хіти таких українських гуртів, як «Океан Ельзи», які підтримували перший і другий Майдани, «Бумбокс», що брали нещодавно участь у націоналістичному фестивалі «Бандерштат», «Скрябін», чий покійний лідер підтримував українських наці, які 2 травня 2014 року підпалили одеський Будинок профспілок», ‒ написали у виданні.
Після публікації адміністрація закладу, де мав бути концерт, злякалася скандалу й відмовилася проводити вечір. Але вже наступного місяця творче об'єднання знайшло інше кафе.
«Необхідний був привід, який люди підняли та роздули. Але ми пропонуємо творчість, тільки творчість і нічого, окрім творчості. У Криму державна мова третя ‒ це українська. Ну, нам подобається українська мова й ці композиції, чому ні?! Люди це люблять», ‒ говорить керівник творчого об'єднання.
На вечорах звучать не тільки пісні «Океану Ельзи», «Бумбокса», «Один в каное» та інших відомих груп. Музиканти стежать за новими хітами та вносять до виступів ті, що набувають найбільшої популярності.
«Там стільки груп, які розвиваються, та ж Onuka, просто прогрес якийсь. «Даха Браха», ‒ ділиться спостереженнями за українською музикою кримчанка.
Відвідувачі вечорів активно стежать за українськими гуртами та їхніми новими піснями.
«Щорічно з'являється багато відомих груп, як Kazka. Вони, звичайно, давно утворилися, але тепер вони популярні не тільки в Україні, не тільки на території СНД, але й на території всього світу. Розвиток очевидний, усі його бачать. Усі його відчувають і це класно», ‒ говорить гостя вечора.
Відвідувачі просять музикантів розширювати репертуар. А після завершення програми викликають виконавців на біс.