На задвірках Петрівської балки у Сімферополі (фотогалерея)

У Середньовіччі тут, біля східної основи балки, розташовувався палац калги-султана. Мандрівник Евлія Челебі, проїжджаючи тут у XVII столітті, писав: «У підніжжя скель лежить ще одне невелике містечко: все це палаци калги-султана, в яких є двісті керюнюшів (палац, місце засідань дивана-державної ради Кримського ханства - КР) і кімнати. Однак вони не настільки прикрашені і не порівняні з ханським палацом... Тут приміщення для варти, кухня правителя і мечеть».
Місцева влада на підставі висновку археологів та істориків дійшли висновку, що ділянка не становить історичної цінності і віддала її під комерційну забудову. Тепер там функціонує центр сімейного плавання «Сім морів» та каплиця Російської православної церкви.

Ці сходи по краю балки ведуть у Старе місто

Залишки приватних домоволодінь на зверненому до вулиці Воровського терасах балки

Як стверджують місцеві краєзнавці, нова нова історія балки розпочалася з 80-х років ХІХ століття. Після того, як гімназисти у навчальних цілях розчистили одну з печер на західному схилі, в ній оселився селянин Пашковський, який «приробив до неї двері і, зробивши деякі пристосування, оселився в ній і там живе»

Частина терас перетворена на типове звалище

Там знаходиться те, що раніше називалося фонтаном. Він наповнюється водою з одного джерела, що б'ється з-під вапнякової породи балки

Пити з фонтану начебто з прозорою водою все ж таки не рекомендується

По дну балки протікає безіменний струмок-водотік

Хазяї деяких домоволодінь на його березі наповнюють водотік своїми побутовими водозливами. Це часом відбивається на «ароматах» річки Салгир, яка живиться водотоком підземним трубопроводом під автошляхом на вулиці Воровського

Кам'янисте русло водотоку вище також не відрізняється чистотою