25 грудня «Российская газета» опублікувала статтю заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва. У матеріалі автор робить висновки в контексті подій року, що минає, і оприлюднює свої прогнозні висновки: Євросоюз розпадеться, світ чекає на ядерну катастрофу, а Росія за допомогою «русского мира» стане лідером у розвитку та одним із полюсів «багатополярного світу». Про Крим він говорить у контексті «Кримської платформи» та «захисту нових територій у складі Росії» на прикладі 2014 року. Транслювати прямі міркування з кримської темт Дмитро Медведєв не став.
Хто є насправді Дмитро Медведєв, де в опублікованій ним статті шукати «правду і брехню» та що пов’язує Крим і Медведєва, який уникає дискусій про Кримський півострів – розбиралися Крим. Реалії разом з експертами.
«Він вам не Дімон» – безліч постів і нове призначення Медведєва
Наступного дня після публікації – 26 грудня – президент Росії Володимир Путін, зберігши за Дмитром Медведєвим посаду заступника голови Ради безпеки РФ, запроваджену в 2020 році, призначив його своїм першим заступником у військово-промисловій комісії (ВПК). Про призначення Медведєва йшлося в указі російського президента, опублікованому на офіційному сайті правової інформації Росії. Медведєв як перший заступник голови ВПК матиме право вести засідання та створювати робочі групи і ради всередині неї.
Крім того, Дмитро Медведєв з травня 2012 року зберігає за собою посаду голови правлячої партії «Единая Россия». Єдинороси мають намір обговорювати опубліковану статтю партійного боса на засіданнях політклубів. З 2008 до 2012 року він був президентом Росії, з 2012 до 2020 рік – головою уряду Росії. Раніше – віцепрем’єром російського уряду та головою ВАТ «Газпром».
«Після своєї відставки він більше року боровся, зокрема з куратором внутрішньої політики в адміністрації президента Сергієм Кирієнком, за право потрапити до Думи і стати її спікером, щоб знову набути формального статусу впливової політичної фігури», – йдеться у розслідуванні ВВС.
З початком відкритої російської військової агресії проти України d лютому 2022 року Дмитро Медведєв виступає sз вкрай войовничою риторикою і став одним із головних спікерів «партії війни» у російському керівництві – вважають у Фонді Карнегі.
Медведєв також заявляв, що завданням Росії у війні з Україною є необхідність «зупинити верховного володаря пекла».
Дмитро Анатолійович Медведєв – зовсім не смішний дивак, з якого варто сміятисяФонд боротьби з корупцією
«Дмитро Анатолійович Медведєв – зовсім не смішний дивак, з якого варто сміятися. Він творець і голова величезної, багаторівневої корупційної схеми. Керівник правлячої партії «Единая Россия» володіє нерухомістю по всій країні, йому належать величезні ділянки землі в найелітніших районах, він розпоряджається яхтами, квартирами у старовинних особняках, агрокомплексами та винокурнями в Росії та за кордоном. Усе це майно було придбано на хабарі олігархів і кредити держбанків», – вважають у Фонді боротьби з корупцією (ФБК) російського опозиціонера Олексія Навального.
Дмитро Медведєв перебуває під персональними санкціями Євросоюзу, США, Великої Британії, Канади, Нової Зеландії та Японії.
Медведєв як «криве дзеркало реальності Кремля»
«Програмна стаття Дмитра Медведєва показала, в якому кривому дзеркалі бачать реальність у Кремлі. Ну і, звісно, не збираються ні з ким ні про що домовлятися», – вважає Віталій Портников, оглядач Радіо Свобода і Крим.Реалії.
28 грудня Дмитро Медведєв опублікував нову пропозицію: закликав вважати тих, хто бажає Росії поразки у війні, «ворогами суспільства» чи «ворогами держави».
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв продовжує розважати і лякати читачів«Независимая газета»
Російський історик, журналіст і політолог Георгій Бовт, аналізуючи для московського порталу ділових новин BMF.ru останні висловлювання Дмитра Медведєва, підкреслив, що «дуже часто в історії ті, хто розпалювали суспільну ворожнечу і ненависть, вимагали переслідувати співгромадян на підставі політичних переконань, оголошуючи ворогами народу, потім самі ставали жертвами розв'язаного терору. Тому що з політичними емоціями варто тільки почати. Потім не зупиниш».
«Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв продовжує розважати і лякати читачів свого телеграм-каналу (їх кількість сягає мільйона)», – так оцінили діяльність нового заступника голови ВПК Росії в редакційній статті «Независимой газеты».
«Зіцголова» для «великого махінатора»
У Росії певна впливова група людей готує Дмитра Медведєва на роль наступника Володимира Путіна. «Процес запущено, почалася «підкилимна боротьба» в апараті президента Росії. Про це повідомила доктор політичних наук і держрадниця РФ першого класу Тетяна Полоскова», – поінформували читачів в УНІАН.
Коментуючи на прохання Крим.Реалії програмну статтю лідера «єдиноросів» та відсутність у ній прогнозів щодо Криму, аналітик медіацентру «Одеська політична платформа» Юрій Христензен порівняв сучасну політичну позицію Дмитра Медведєва з роллю «зіцголови Фунта» у романі «Дванадцять стільців».
Якщо щось піде не так, виявиться, що Медведєв увів в оману вище керівництво країниЮрій Христензен
«У кремлівській ієрархії Медведєв виконує роль «зіцголови Фунту». Його завдання – відповідати за дії справжнього махінатора – Путіна. Наприклад, у 2008 році війну проти Грузії розпочав президент Медведєв. А у 2014 році президент відмовився використовувати війська в Україні, незважаючи на згоду Радфеда, але прем’єр Медведєв використав «зелених чоловічків» у нього за спиною. І за війну 2022 року також несе відповідальність Медведєв. Усі бачили, як президент запитував згоду на початок СВО військ у членів Радбезу. А хто відповідає за підготовку документів у цій організації? Правильно, секретар Медведєв. Якщо щось піде не так, виявиться, що Медведєв увів в оману вище керівництво країни. Днями президент призначив Медведєва своїм першим заступником у Військово-промисловій комісії. З цього випливає, що справи у ВПК йдуть дуже погано, і знадобився «зіцголова», який відповідатиме за провали та прорахунки. Наразі читаємо останнє інтерв’ю Медведєва. У ньому є погроза застосування ядерної зброї. Нещодавно Китай висловився про неприпустимість таких погроз. Ось і викликали «зіцголову» на килим до Пекіна після цієї статті», – зазначив Юрій Христензен.
Медведєв і Крим
Дмитро Медведєв у період з лютого 2014 року здійснив понад десять незаконних поїздок на тимчасово окуповані території АР Крим і міста Севастополя. Найбільш незабутньою стала його поїздка у 2016 році, коли, спілкуючись із місцевими пенсіонерами, Медведєв заявив: «Просто грошей немає! Ну, ви тут тримаєтеся!». Фраза та відео одразу стали популярними.
Відповідаючи на запитання Крим.Реалії про причини практичної відсутності теми Криму в програмній статті Дмитра Медведєва, експерт у галузі міжнародного права, професор Борис Бабін вказав на розуміння автором неминучості наближення краху Кремля, пов’язаного з півостровом.
Гадаю, він чудово розуміє, як саме «Кримом усе закінчиться»Борис Бабін
«У черговому «потоку свідомості» Медведєв «забув» про Крим з очевидної причини – як нещодавно було чітко зазначено: «З Криму все почалося, Кримом усе закінчиться». Це є очевидним також і особисто для «зіцпрезидента Росії», ну, а розмірковувати над власним кінцем, та ще й публічно – погодиться далеко не кожен. Утім, Медведєв побіжно згадав «Кримську платформу», поставивши її на один рівень із суто оборонними, але саме військово-політичними союзами: «Східним партнерством» і «AUKUS» (Австралія, Велика Британія, США). Тому, гадаю, він чудово розуміє, як саме «Кримом усе закінчиться». Такі речі, однак, у російській газеті явно не надрукують», – заявив експерт.
Нову роль «зіцголови» у Криму незабаром пророкував Медведєву і Юрій Христензен.
«У програмній статті Медведєва немає Криму. Знаєте чому? Справи не такі гарні, щоб згадувати півострів в інформаційному порядку денному. І не настільки погані, щоб знадобився «зіцголова». Коли буде зовсім погано, ми побачимо Медведєва на посаді заступника президента (Росії – КР) у Криму», – спрогнозував він.
«Крим буде повернуто комбінованим шляхом: і силою, і дипломатією. Але без сили нічого не буде. Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках», – заявив 26 грудня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.