У Криму в першому кварталі 2019 року притягнули до відповідальності в півтора рази більше водіїв, ніж за аналогічний період минулого року. Про це інформаційному агентству «Крыминформ» розповів начальник відділення технічного нагляду управління ДАІ МВС Росії в Криму Ігор Головко.
За його даними, за три місяці 2019 року інспектори припинили 6 823 порушення правил дорожнього руху, тоді як за аналогічний період 2018 року було зафіксовано 4386 порушень. Різницю у понад дві тисячі Головко пояснив позитивним ефектом, який дали камери фото- і відеофіксації на кримських дорогах.
Ще в грудні 2018 року кримські рятувальники розповіли, що, судячи з частих викликів на місця аварій, у Криму вдвічі збільшилася кількість серйозних дорожньо-транспортних пригод. Кримський блогер Сергій Псарьов вважає, що цьому посприяло відкриття руху Керченським мостом.
Кількість ДТП збільшилася в зв'язку з тим, що збільшилася кількість машин, потік транспорту після відкриття мостуСергій Псарьов
– Можливо, кількість ДТП збільшилася в зв'язку з тим, що збільшилася кількість машин, потік транспорту після відкриття мосту. Люди приїжджають із материкової частини Росії і на наших дорогах відчувають себе абсолютно невпевнено – це я можу точно заявити як водій. Тут вони просто губляться, тому і зросла кількість ДТП із будь-якими наслідками. У курортний сезон напевно поганою буде ситуація, тому що зараз, у міжсезоння, іногородніх машин багато, люди з далеких регіонів приїжджають. Вони все налякані камерами, штрафами, хоча ДІБДР у нас не особливо часто і зустрінеш. У районі Севастополя всюди камери, а в районі Ялти і Сімферополя їх менше, і менше проблем зі штрафами. Материкового водія видно відразу – вони паркуються по-хамськи дуже часто, можуть ворота перекрити.
Сергій Псарьов зазначає, що і якість кримських доріг залишає бажати кращого.
Хлопці закопують гроші. А дороги, які дійсно потрібно було б зробити, з ямами і проблемними ділянками, чомусь не роблятьСергій Псарьов
– Дороги не набагато кращими стали з часів України. У мене зараз у районі, де я живу, роблять трасу Севастополь-Ялта. Зняли нормальний асфальт, який пролежав років 25-30, і кладуть знову – той, який зійде з наступними морозами. Звісно, може бути і не так, але хлопці закопують гроші – це думка дуже багатьох людей. А дороги, які дійсно потрібно було б зробити, з ямами і проблемними ділянками, чомусь не роблять.
Віце-президент Федерації автовласників Росії Дмитро Клевцов вказує на те, що більша кількість адміністративних правопорушень не означає більшу кількість ДТП.
Десь 80% порушників – порушники швидкісного режиму в градації 20-40 кілометрів на годину. Тому прямої залежності кількості ДТП від кількості штрафів немаєДмитро Клевцов
– Минулого року в Криму було 2049 аварій, це трохи менше, ніж 2017-го, тобто відбвувається динаміка на зменшення. Порушення у нас фіксуються автоматичними камерами, і по всій Росії тут відбувається збільшення на 15-20%, щорічно зростає кількість штрафів. Минулоріч у Криму було виписано 236 тисяч постанов на загальну суму в 144 мільйони рублів, середній штраф у нас – 610 рублів. Десь 80% порушників – порушники швидкісного режиму в градації 20-40 кілометрів на годину. Тому прямої залежності кількості ДТП від кількості штрафів немає. У Криму після відкриття (Керченського – КР) мосту змінився трафік, змінилася його географія, тобто люди стали більше їздити до Керчі. До того ж, якщо раніше дороги не було, то за статистикою було 0 ДТП, а зараз їх 10 – ось уже збільшення. Взагалі, потрібно буде вести статистику, коли дороги вже будуть побудовані.
Дмитро Клевцов стверджує, що самі кримські водії легко створюють небезпеку на дорогах.
– Минулоріч ми проводили моніторинг якості палива в Криму, приїжджали на початку травня – початку червня, об'їздили всі заправки. Що мене вразило, так це культура водіння. Величезні ділянки доріг на серпантині, де обмеження швидкості, заборона обгону – ти їдеш 69 кілометрів на годину, а тобі ззаду починають сигналити, моргати, обганяти зустрічною. Дивишся – місцевий регіон. Можна спробувати вирішити це питання за допомогою автоматичних систем, камер фотофіксації, але це дорого коштує і не факт, що дасть результат.
Кримський водій Валерій розмірковує, чому нова траса «Таврида» в Криму стає аварійнішою, ніж старі дороги.
– Мені здається, коректніше ставити питання не про культуру водіння, а про стан доріг у Криму. Нещодавно прийнята в експлуатацію траса «Таврида» – це в тому числі частково реконструйована колишня траса Керч-Сімферополь. Раніше не було відбійників, і в разі якихось непередбачених ситуацій люди могли роз'їхатися за рахунок узбіч. Тепер же зманеврувати неможливо, та й у розвитку інфраструктури є недоліки. Бізнесмени, наближені до можновладців, уявляють собі будівництво «Тавриди» як у першу чергу бізнес, а траса – його побічний продукт. Наприклад, під час будівництва прилеглі села залишилися без транспортного сполучення. Тому на обивательському рівні люди розуміють, що траса, міст і інфраструктура, що будується, робляться в першу чергу для високопоставлених чиновників, а не для народу.
(Текст підготував Владислав Ленцев)