«Біганина» до бабусь під час коронавірусу». Активісти ‒ про допомогу кримчанам від «Единой России»

Спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов на нараді в кримській організації «Единой России»

У Криму ще в березні відкрився волонтерський центр «Единой России» і Загальноросійського народного фронту з надання допомоги громадянам у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Секретар кримського регіонального відділення «Единой России», спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов повідомив, що волонтерський центр щодня отримує заявки від кримчан, які потрапили у важку життєву ситуацію через самоізоляцію.

«У зверненнях люди просять купити продукти не за їхні гроші, а просто купити. У громадян вже немає грошей. Ми звертаємося до підприємців і просимо їх долучитися до надання допомоги. Кількість заявок буде набирати обертів. Всі депутати, а це понад три тисячі осіб, будуть залучені до волонтерського руху», ‒ повідомив Константинов.

Володимир Константинов


Спікер російського парламенту Криму запевнив, що депутати продовжать надавати допомогу кримчанам до закінчення дії режиму «підвищеної готовності».

Зі свого боку, кримський бізнесмен Олег Зубков вважає, що з боку російської партії влади спостерігається більше популізму, ніж реальної допомоги кримчанам.

Це звичайний партійний популізм
Олег Зубков

«Я не бачу ніякої допомоги кримчанам від правлячої партії («Единой России»‒ КР). У більшій частині це звичайний партійний популізм. А ось керівництво Криму працює і намагається по можливості допомогти всім, кому може. Моїм зоопаркам керівництво Криму допомагає, і це дуже важливо, враховуючи серйозність ситуації, що виникла сьогодні», ‒ розповів бізнесмен.

Олег Зубков

Кримська активістка Людмила Журавльова вважає, що «Единая Россия» за допомогою волонтерського руху намагається зберегти свій рейтинг серед кримчан.

Нічого доброго від цієї влади чекати не варто
Людмила Журавльова

«Вони зараз заробляють бали на загальному горі. Організували волонтерський рух для допомоги людям старшим за 65 років, які обмежені в пересуванні на період карантину, і, якщо я не помиляюся, ветеранам, а також тим, хто має фінансові труднощі. Не знаю, як це вплине на рейтинги, зараз люди, перебуваючи в паніці, звичайно, візьмуть будь-яку «кістку», проте ця показуха тільки обмежиться точковими подачками. Нічого доброго від цієї влади чекати не варто», ‒ повідомила активістка.

За її словами, і до пандемії рівень життя багатьох кримчан з кожним роком ставав все гірше.

«За минулі роки, окрім розпилу федеральних бюджетних коштів і прибережних земель, нічого ми від них гарного і корисного не побачили. Але в Криму інакше ніяк. Народ не вирішує, вирішують за нього. Так було й буде. Це зараз нашу увагу відвернула загальна проблема, а, по суті, наш народ при цій владі все убожіє й убожіє. Зате їхній бізнес тільки процвітає. Навіть у період загального карантину вони продовжують будувати будинки ‒ я про будівельні фірми, які належать нашим, так би мовити, верхам. Вирішили, що будувати треба, а ось інші мають сидіти вдома та втрачати свою справу, свій бізнес, платити працівникам, не працюючи», ‒ зазначила активістка.

На думку ексдепутата Алуштинської міськради, активіста Павла Степанченка, «Единая Россия» не вживає дієвих заходів для покращення ситуації у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Жителі Криму змушені виживати, шукати можливість купити шматок хліба
Павло Степанченко

«Допомога «єдиноросів» якщо надається, то для галочки перед керівництвом, більше робиться як самопіар. Рейтинг партії вкрай низький і опускається ще нижче. Влада замість реальних дій залякує людей штрафами. Ще до самоізоляції основною причиною недовіри до дій влади стала узурпація влади шляхом спроби нашвидкуруч ухвалити потрібну конституцію (мається на увазі внесення правок до Конституції Росії ‒ КР). Однак нездатність ухвалювати своєчасні рішення під час оголошеної у світі пандемії коронавірусу добила рейтинг «єдиноросів». Жителі Криму змушені виживати, шукати можливість купити шматок хліба», ‒ вважає активіст.

Павло Степанченко

Він зазначив, що не знає, як жити в умовах самоізоляції, не маючи можливості заробляти.

«Саме мій приклад: подав до Міністерства праці та соціального захисту Криму заяву на надання допомоги у зв'язку з тим, що 9 квітня 2020 року я зареєстрований і поставлений на облік у центр зайнятості. Допомога від держави мені призначена ‒ 1500 рублів на місяць, які я отримаю, якщо виживу без їжі, не раніше 10 травня. Тоді як розмір прожиткового мінімуму в Криму для працездатного населення становить 10982 рублі на місяць», ‒ розповів активіст.

Кримський громадський активіст Дмитро Демчук також критично оцінює дії кримських членів «Единой России».

«Ні для кого не секрет, що партія «Единая Россия» в Криму ‒ це ті, хто передавав півострів Росії, а саме ‒ члени «Партії регіонів», комуністи та інші «перефарбовані» елементи. Відсоток народної довіри до таких людей, які присягають то одній державі, то іншій, самі знаєте який. Аморальна поведінка членів партії під час епідемії зашкалює: гонитва за рейтингом з «пакетами для бабусь» і фото в соцмережах у «шубах з батонами» замість реальної допомоги кримчанам. Рейтинг партії ‒ нижче плінтуса, але адмінресурс і свої люди у виборчих комісіях зроблять чудеса за будь-якого негативного рейтингу», ‒ зазначив активіст.

На думку активіста громадського руху «Вільний Крим» Решата Меметова, кримчани все більше стурбовані питанням виживання в умовах затяжної самоізоляції.

«Депутати, які декларують тільки офіційні прибутки в мільйони рублів і мають повністю підконтрольний їм адмінресурс, могли б зробити більше, набагато більше. Ця «біганина» з продуктовими пакетами до бабусь зрозуміла ‒ це головний електорат партії влади. Але кримчани зараз переймаються іншим ‒ як вижити, якщо самоізоляція триватиме. Чи є у кримських депутатів від «Единой России» відповідь на це запитання? На жаль, кримчани її досі не почули», ‒ повідомив активіст.

16 березня голова «Единой России» Дмитро Медведєв дав доручення регіональним відділенням партії надати весь наявний ресурс у розпорядження оперативних штабів з протидії поширенню коронавірусу, розгорнутим у регіонах, зокрема і в анексованому Криму.

У Криму 53 підтверджені випадки зараження COVID-19, у Севастополі – 25. Режим самоізоляції через пандемію в Криму і Севастополі продовжили до 30 квітня.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.