У нинішньому курортному сезоні найбільш популярними в Криму, за повідомленнями підконтрольної Росії влади, є регіони південного та західного узбережжя. Ялта та її околиці традиційно залишаються одними з найзатребуваніших серед відпочивальників. Журналісти Крим.Реалії провели власну інспекцію інфраструктури ялтинських пляжів. Наскільки вони комфортні та безпечні, розповідаємо в нашому матеріалі.
Нинішній курортний сезон у Криму – специфічний, оскільки відбувається в умовах пандемії коронавірусу. Зустрічати відпочивальників орендарям пляжів дозволили за торішніми документами, але із зобов'язанням виконувати не тільки рекомендації російського уряду Криму, але й Роспотребнадзору.
Крим.Реалії в межах циклу матеріалів про ситуацію на пляжах півострова перевіряють, наскільки кримські пляжі комфортні та безпечні для відпочивальників. Раніше ми розповідали, що відбувається на узбережжі Феодосії (східне узбережжя), в Євпаторії, Новофедорівці та Чорноморському (західне узбережжя). Тепер наші журналісти побували на південному узбережжі.
«Вдоволення немає»
У Міністерстві курортів і туризму підконтрольного Росії уряду Криму стверджують, що орендарів кримських пляжів через пандемію коронавірусу звільнили від більшості традиційних процедур, необхідних для прийому відпочивальників. А матросам-рятувальникам, за інформацією відомства, дозволили працювати за документами 2019 року, тільки зі свіжою довідкою про стан здоров'я.
Чиновницькі рейди регулярно фіксують порушення на пляжах в усіх регіонах, включаючи і Ялту
Однак цьогоріч, окрім стандартного набору вимог про наявність на пляжах душу, туалету та рятувальників, їхнім орендарям необхідно було виконати рекомендації Роспотребнадзору: забезпечити на пляжних інформаційних стендах пам'ятки про коронавірус, регулярну дезінфекцію пляжного інвентарю та дотримання соціальної дистанції.
Але виконати їх можуть не всі. Чиновницькі рейди регулярно фіксують порушення на пляжах в усіх регіонах, включаючи і Ялту.
Незадоволений станом міста та місцевих пляжів і голова російської адміністрації Ялти Іван Імгрунт.
«Сьогодні Ялта може впоратись із туристичним потоком, а завдяки закритим кордонам завантаження готелів, пансіонатів, санаторіїв – повне. Але, чесно кажучи, вдоволення у мене немає: ми могли б працювати ефективніше. І, перш за все, привести місто до ладу та підтримувати належний санітарний стан, та й пляжі у нас змушують бажати кращого», ‒ сказав він.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Тиждень антирекордів та вірус у владі: Крим під час пандеміїЖурналісти Крим.Реалії вирішили перевірити, що ж відбувається на пляжах Ялти та її околиць.
Без туалетів і дезінфекторів
Наші кореспонденти побували на чотирьох міських пляжах Ялти. Вони розташовані по сусідству один з одним на одній береговій лінії під Приморським парком. Ці пляжі – загальнодоступні й тому популярні серед місцевих відпочивальників. Однак на кожному ми виявили невідповідності вимогам російської влади.
На вузькій смузі галькового пляжу «Сонячний 2» туляться десятки відпочивальників. Соціальної дистанції, рекомендованої Роспотребнадзором, вони дотримуються на свій розсуд.
На пляжі встановлена роздягальня. Відразу ж за нею обладнаний безкоштовний душ. Але туалету немає
Організовано цей процес там не забезпечують, хоча на інформаційному стенді при вході є пам'ятка про коронавірус.
На пляжі встановлена роздягальня. Відразу ж за нею обладнаний безкоштовний душ. Але туалету немає. Шукати його необхідно на сусідніх пляжах.
За ситуацією на пляжі стежать двоє рятувальників, поруч з якими встановлена табличка «Пляж не функціонує. Купатися заборонено».
На сусідньому пляжі ялтинського готелю «Левант» – схожа ситуація. На вузькій смужці узбережжя відпочивальники розташовуються там, де знаходять місце, без дотримання соціальної дистанції. Лежаки теж розставлені впритул один до одного.
На цьому пляжі є душ. Туалету немає.
Пляж «Та, що біжить хвилями» теж заповнений відпочивальниками, переважно без дотримання соціальної дистанції.
Душ є. А щоб скористатися туалетом, потрібно йти в кафе над пляжем. Рятувальний пост там встановлений, рятувальники присутні.
На пляжі «Приморський» ознаки соціальної дистанції теж не помітні. Більшість людей намагаються лягти в тіні парасольок, створюючи «вулик».
Безкоштовний душ на пляжі теж є. А ось за користування туалетом доведеться заплатити 20 рублів. «Ті, хто не бажає платити, йдуть у туалет або в кафе поряд із пляжем, або прямо в море», ‒ зазначає наш кореспондент.
Середня ціна за оренду лежака на цих пляжах ‒ 200 рублів, пляжної парасольки ‒ 100 рублів. Проїхатися на «банані» пропонують за 300 рублів, на катамарані ‒ 800 рублів, на водному скутері ‒ за тисячу рублів.
На всіх цих пляжах ми не помітили упродовж дня ні санобробки лежаків та іншого санітарного інвентарю, ні взагалі присутності антисептиків, якими могли б скористатися відпочивальники.
Краник для душу ‒ за 20 рублів, масаж ‒ за 500
Попри пандемію коронавірусу, відпочивальники розташовуються практично впритул один до одного, ігноруючи рекомендацію про соціальну дистанцію
У селищі Береговому у Великій Ялті ми відвідали пляж «Кастрополь-1». На інформаційному стенді звертає на себе увагу оголошення, що купання заборонене, оскільки «пляж не обслуговується і порятунок не забезпечується».
Проте на пляжі відпочивають люди. Попри пандемію коронавірусу, відпочивальники розташовуються практично впритул один до одного, ігноруючи рекомендацію про соціальну дистанцію.
Медпункт на пляжі закритий. Очевидно, тому що пляж «не обслуговується».
По сусідству працює масажист. Півгодинний сеанс масажу в нього коштує 500 рублів.
Туалету на пляжі немає. Для його відвідин необхідно йти на набережну. Причому відшукати вбиральню непросто, вона схована за місцевими кафе.
А ось душем пляж забезпечений. Але послуга платна ‒ за 20 рублів у пляжному кафе видають краник, за допомогою якого можна увімкнути воду та помитися.
Лежаки тут пропонують в оренду за 200 рублів. За 500 рублів можна орендувати два шезлонги під окремим навісом.
За 300 рублів можна скористатися катамараном пів години або за 500 рублів ‒ упродовж години.
Your browser doesn’t support HTML5
Маски повертаються
11 серпня російська влада Криму оголосила, що Ялта повертається до обмежувальних заходів щодо захисту від коронавірусу. Такі рішення ухвалені російським главою Криму Сергієм Аксеновим і керівництвом кримського управління Роспотребнадзору.
Приписів важко дотримуватися на пляжі або під час пересування набережною, але кожен має думати про власне здоров'я і своїх близькихІван Імгрунт
«У зв'язку зі зростанням кількості хворих на коронавірусну інфекцію жорсткі вимоги, зокрема, висунуті до сфери обслуговування: обов'язкове носіння масок персоналом ресторанів, кафе, готелів, магазинів, які працюють із клієнтами, мають бути наявні санітайзери.
«Звісно, приписів важко дотримуватися на пляжі або під час пересування набережною, але кожен має думати про власне здоров'я і своїх близьких», ‒ сказав Іван Імгрунт.
Він закликав рестораторів, власників магазинів і співробітників готелів дотримуватися маскового режиму.
Раніше російська влада Ялти повідомляла, що розраховує на продовження курортного сезону до кінця року при дотриманні належних протиепідемічних заходів.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.