Шість років тому ми навчилися принципово не купувати російські товари. Посткарантинна криза має виробити в нас нову звичку: за кожної нагоди купувати саме український продукт.
Купуй у малих
Економісти різного штибу сперечаються про глибину економічної кризи, яка вже почалася в Україні, але в одному сходяться всі: ситуація точно буде поганою, тож нас чекає важкий рік (і чи один?).
Українська агропродукція, харчові товари – одні з найкращих в Європі
За таких обставин природно «затискати пасок», намагатися економити й витрачати гроші надзвичайно ощадливо. Але не менш важливо ще й розумно їх інвестувати, адже кожна наша покупка – це реальна підтримка виробника. Купуючи, ми підтримуємо бізнеси, зберігаємо робочі місця. І саме з огляду на це важливо обирати українські товари, щоб гроші залишалися всередині країни, реінвестувалися у нові виробництва й поверталися з податками в державний бюджет.
Купувати українське – не лише патріотично, а й вигідно та розумно
Українська агропродукція, харчові товари – одні з найкращих в Європі. І це не порожні слова: за останні десятиліття саме ця галузь експорту невпинно зростає, потіснивши навіть металопрокат. Додайте до цього жири й олії, мед, горіхи, кондитерські вироби, соки, м’ясо птиці та свійських тварин – усього й не перерахуєш! Дійшло навіть до абсурду, коли ми продаємо свої якісні продукти за кордон, а натомість у наших супермаркетах продаються китайські гречка й часник.
Саме малі виробники зазвичай пропонують більш екологічні і якісні продукти
Купувати українське – не лише патріотично, а й вигідно та розумно. Особливо, якщо намагатися підтримувати малих виробників, яких найбільше зачепила криза й карантинні обмеження. З іншого боку, саме малі виробники зазвичай пропонують більш екологічні і якісні продукти. Купивши в них щось, ви не просто підтримаєте їх гривнею, а насамперед зробите приємне собі. Навіть ті товари, які під закордонною етикеткою для нас більш привабливі, тепер цілком можна купувати вітчизняні. Закарпатські чи бессарабські вина, чудові сири з різних куточків країни, ба навіть виготовлений в Україні соус песто – у нас є все!
Відпочивати в Україні – це пізнавати свою країну
Схожа ситуація з літнім відпочинком, який в умовах пандемії виглядає не дуже реальним і до того ж небезпечним. Гаразд, навіть коли кордони відкриють і літаки полетять, чи може хтось по-справжньому розраховувати на медичне страхування і реальну лікарську допомогу, якщо десь на закордонному курорті підхопить коронавірус? Питання риторичне.
Тому саме час придивитися до українських курортів. На щастя, ми маємо два моря й чудові гори, красиві міста і цікаві, самобутні регіони.
Так, я знаю, що відпочинок на нашому морі часто-густо коштує дорожче, ніж за кордоном, а сервісом поступається. Але цього року важливо дати заробити саме українцям, це реально може допомогти нам втримати країну від падіння в глибоку кризу.
У Карпатах і над морем є тепер можливості відпочити на кожен гаманець і смак. До того ж нам справді є що показати.
Відпочинок в Україні – це чудова можливість відкрити для себе власну батьківщину, оцінити її культурне, етнографічне, гастрономічне багатство й різноманіття.
Наприклад, я цього року хотів би здійснити мандрівку містами Гетьманщини і потрапити нарешті на сплав по Дністровському каньйону. А ви?
Андрій Любка, письменник
Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода