Російська влада Криму закликала готелі та санаторії Кримського півострова відмовитися від послуг системи інтернет-бронювання житла Booking.com. До цього закликали у міністерстві курортів і туризму російського уряду Криму. Як санкційні обмеження на послуги онлайн-бронювання позначаються на кримському турбізнесі? Чи можуть російські служби бронювання стати альтернативою для сервісу Booking.com у Криму? Читайте про це у матеріалі Крим.Реалії.
У міністерстві курортів і туризму російського уряду Криму закликали кримських готельєрів відмовитися від системи бронювання житла Booking.com.
Рекомендувалося об'єктам розміщення працювати з російськими туроператорами і турагентамиВадим Волченко
«Міністерством курортів і туризму (Криму – КР) рекомендувалося об'єктам розміщення працювати з російськими туроператорами і турагентами, із системами онлайн-бронювання – резидентами Росії, а також відкривати власні канали продажу», – повдіомив міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко.
У кримському міністерстві заявляють, що «неодноразово зверталися до компанії Booking з проханням пояснити позицію та можливі обмеження щодо роботи в регіоні, на що отримували ухильну відповідь про свої дії відповідно до санкцій, запроваджених стосовно Криму».
Готелі Криму отримували подібні повідомлення «в неофіційному порядку» і раніше, багато хто з них максимально обмежив роботу з «Букінгом» або відмовився від співпраці, йдеться у повідомленні відомства.
Раніше керівник Асоціації малих готелів Криму Наталія Стамбульникова заявила російським ЗМІ, що Booking почав надсилати кримським готельєрам листи щастя, інформуючи про запровадження нових обмежень. Але фактів, що підтверджують ці слова, вона не надала.
Офіційно сайт Booking.com не повідомляв про запровадження нових обмежень для Криму. Опитані російським інформагентством «Интерфакс» представники великих готелів у Криму заявили, що листів про нові правила від Booking.com вони не бачили.
Вперше цей сервіс запровадив обмеження для Криму в 2016 році. Відтоді туристи можуть забронювати місця в готелях, пансіонах і хостелах півострова лише за умови, що подорожують з метою бізнесу.
У серпні 2021 року Російська Федеральна антимонопольна служба (ФАС) оштрафувала компанію Booking.com B.V. (Нідерланди), що керує сервісом бронювання готелів Booking.com, на 1,3 мільярда рублів. Її визнали винною у домінуючому становищі на ринку.
Кримський міністр Вадим Волченко також повідомляє про намір звернутися до ФАС. Він стверджує, що сервіс Booking запровадив нові обмеження щодо бронювання відпочинку в Криму. Волченко рекомендує кримським готельєрам користуватися послугами російських туроператорів і систем бронювання.
Тривалий час... не видавалися пропозиції на території Криму. Зараз ця маячня триваєВадим Волченко
«Проблема не нова. Тривалий час, поставивши галочку «Я подорожую заради відпочинку» (на сайті Booking.com – КР), дійсно не видавалися пропозиції на території Криму. Зараз ця маячня триває. Це дивно і дуже своєрідно, що ви можете подорожувати лише один, лише по роботі. І сервіс прибрав контактні дані розміщення, щоб ви не могли зв'язатися і повідомити, що ви будете не один і не зовсім по роботі. Будь-які обмеження – це погано, особливо, коли вони несправедливі. Ми підготували звернення до Федеральної антимонопольної служби щодо ознак недобросовісної конкуренції», – сказав він.
Колишній головний спеціаліст відділу курортів і туризму Євпаторійської міськради, власник туристичного бізнесу в Києві Сергій Вікарчук в ефірі Радіо Крим.Реалії висловив припущення, що російських туристів намагаються утримати в межах Росії та Криму. За його словами, саме для цього намагаються обмежити використання «Букінгу» для росіян.
Влада Росії хоче, щоб турист не вивозив гроші з країниСергій Вікарчук
– Російська влада хоче перевести увагу своїх громадян на власні туристичні послуги, стати більш незалежними (від міжнародних сервісів – КР). Якщо так зроблять – це буде неминучим для російського туриста. Влада Росії хоче, щоб турист не вивозив гроші з країни, а залишав їх у своєму регіоні. Але російський турист, який летить відпочивати за кордон, продовжуватиме це робити. Це (заклики відмовитись від сервісу Booking – КР) більше розраховано на туристів, які їздять до Криму.
Власниця хостелу в Судаку Наталія Кириченко в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомила, що через санкції спочатку було складно працювати із системою бронювання на сійте Booking, а з 1 січня 2022 року ситуація ще більше ускладнилася.
– Раніше через Booking можна було забронювати відрядження (номер у готелі Криму – КР), коли їдеш по роботі, на двох, трьох або чотирьох. А зараз у пошуку по відрядженню він видає місця розміщення, але бронь дозволяє зробити лише на одну людину. Це те, що змінилося з нового року (з 1 січня 2022 року – КР).
Ексміністр курортів і туризму Криму, керівник Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв в ефірі Радіо Крим.Реалії зазначив, що відмова від Booking не призведе до суттєвих змін у туристичній галузі Криму.
– У зв'язку з цим глобальних змін я не прогнозував би. Крим, поки його окуповано, залишається територією, доступною лише громадянам країни-окупанта. У такому форматі користуватися російськими сервісами, які не бояться санкцій та можуть вести діяльність на території Криму, також непросто. Тому що на півострові не працюють багато платіжних систем.
Олександр Лієв вважає, що на сервіс Booking орієнтовані «туристи цивілізованого світу», більшість з яких не відвідують Крим. Тож, на його думку, обмеження цього сервісу на півострові «ні до чого не призведе».
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Курортний сезон у Криму: мільйони туристів, багато незадоволенихАнексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.