228 мільйонів рублів має намір витратити російська влада на облаштування мосту через Керченську протоку. За цю суму на автопідході до нього з боку півострова збудують вагогабаритний пункт, що контролюватиме рух через транспортний перехід вантажних автомобілів і важкої техніки. Як з'ясували Крим.Реалії, це держзамовлення дісталося фірмі сім'ї депутата кримського парламенту від «Единой России».
Автомобільну гілку мосту через Керченську протоку російські чиновники офіційно відкрили 16 травня. Наразі рух через транспортний перехід дозволений легковим автомобілям. Дорогу вантажному транспорту спочатку обіцяли відкрити в жовтні, але потім відсунули терміни на кінець року, оскільки на об'єкті не готова система транспортної безпеки.
Будівництво мосту через Керченську протоку обійшлося в 228 мільярдів рублів. Тобто один його кілометр коштував 6 мільярдів рублів. Але з'ясувалося, що це не єдині витрати, пов'язані з облаштуванням об'єкта. Незабаром на під'їзді до мосту з боку Керчі з'явиться стаціонарний пункт вагогабаритного контролю.
Ваги за 200 мільйонів
Тендер на будівництво стаціонарного пункту вагогабаритного контролю на автопід'їзді до мосту з боку Керчі був оголошений «Службою автодоріг Криму».
Згідно з умовами, на цьому пункті планується звести будівлю вагогабаритного контролю, змонтувати відповідне обладнання, організувати рух і звести огорожу довкола робочих ділянок.
Вартість зведення майбутньої будівлі пункту пропуску оцінена в 11 мільйонів рублів, дорога-автопід'їзд до об'єкта ‒ в 15 мільйонів. Майданчики стаціонарних пунктів вагового контролю збудують за 76,4 мільйона рублів, а обладнання вагового контролю куплять за 54,6 мільйона рублів.
«Пункт вагогабаритного контролю будується для забезпечення збереження федеральних автодоріг загального користування шляхом виявлення фактів несанкціонованого проїзду ними транспортних засобів, маса яких з вантажем або без вантажу, навантаження на вісь перевищують обмеження, встановлені відповідними нормативами, контролю за дотриманням російськими та іноземними перевізниками порядку перевезення великовагових вантажів, запобігання адміністративним правопорушенням при здійсненні перевезень вантажів», ‒ йдеться в тендерній документації.
На майбутньому об'єкті працюватимуть 30 осіб у три зміни. Вони фіксуватимуть пересування всіх вантажних автомобілів і надаватимуть інформацію про порушення контрольним органам.
Згідно з умовами держзамовлення, пункт вагогабаритного контролю має з'явитися до 20 грудня 2018 року.
Сімейний бізнес
На будівництві мосту через Керченську протоку упродовж двох років заробляли кілька фірм, що належать людям з найближчого оточення російського президента Володимира Путіна. Зокрема, бізнес-компанії його давнього друга та спаринг-партнера на заняттях дзюдо в 90-і роки Аркадія Ротенберга. Бізнес, що «засвітився» на російському будівництві мосту через Керченську протоку, тепер фігурує в санкційних списках Євросоюзу.
Але, як виявилося, це будівництво годує не тільки друзів Путіна, але й кримських бізнесменів, які мають зв'язки в підконтрольній Росії місцевій владі. Замовлення «Служби автодоріг Криму» на 228 мільйонів рублів отримало ТОВ «Альт-Ера» з Красногвардійського району. Воно належить родині нинішнього депутата кримського парламенту від «Единой России» Леоніда Бабашова.
Фірмою, за інформацією Федеральної податкової служби, володіють його син Артур Бабашов, дочка Алла Сліпченко та фірма «Блік», зареєстрована на самого депутата. З 2015 року в «Альт-Ери» з'явився ще один власник ‒ бізнесмен з Донецька Олександр Ішутін, який тепер живе в Криму. Він володіє найбільшою часткою в статутному фонді підприємства.
Відтоді, як Леонід Бабашов став депутатом, його сімейному бізнесу стабільно щастить на перемоги в конкурсах держзакупівель. За мільйони «Альт-Ера» активно ремонтує дороги в різних регіонах півострова та бере участь у проектах місцевої влади. Можливо, тому навіть гучні скандали, в які потрапляє компанія, не заважають її тендерним успіхам.
Навіть більше: банк РНКБ регулярно надає підприємству кредити на розвиток діяльності. Наприклад, для участі «Альт-Ери» в облаштуванні під'їздів до мосту через Керченську протоку банк зовсім недавно відкрив фірмі кредитну лінію на 53 млн рублів на вісім місяців. «Одним із пріоритетів для банку є підтримка підприємств, що реалізують соціально значущі проекти. З урахуванням нещодавнього відкриття Кримського мосту якість доріг як в Керчі, так і в регіоні в цілому особливо важлива для жителів і гостей півострова», ‒ пояснив в.о. президента РНКБ Олексій Щербаков.
«Привілеїв, завдяки батькові, у нас немає»
Гендиректор і співвласник фірми «Альт-Ера» Артур Бабашов повідомив Крим.Реалії, що контракт на будівництво пункту вагогабаритного контролю на під'їзді до Керченського мосту поки не підписаний. Підписання документа планується в середині серпня. З цієї причини він не може повідомити інших подробиць проекту.
Беремо участь ми на єдиному державному майданчику. Все відкрито, кожен може подивитися, як виграються тендериАртур Бабашов
Бізнесмен заперечує, що тендерні успіхи його фірми пов'язані з посадою батька. «Це абсолютно неправдива інформація. Беремо участь ми на єдиному державному майданчику. Все відкрито, кожен може подивитися, як виграються тендери. Якщо є конкурент, звичайно, доводиться боротися, знижувати ціну. Якщо нам щось не цікаве, не беремо участь. Але жодних привілеїв завдяки батькові у нас немає», ‒ стверджує він.
У той же час Артур Бабашов зізнався, що проект з будівництва вагогабаритного пункту ‒ не єдиний фронт роботи його фірми для облаштування Керченського мосту. За його словами, «Альт-Ера» вже будує транспортну розв'язку та пропускний пункт на під'їзді до мосту: фірма отримала субпідряд в охоронного відомства Мінтрансу Криму, а вже після цього ‒ новий контракт на 200 мільйонів рублів.