Це вже п’ята вступна кампанія, які українська держава проводить в стані війни, маючи окуповані території. За ці роки для дітей з тимчасово окупованого Криму була розроблена унікальна для світової практики система вступу до вищих навчальних закладів на материку.
Вступникам та вступницям з анексованого Криму потрібно скласти два екзамени – українську мову та історію України для отримання атестату, на основі якого, склавши ще один профільний екзамен, вони можуть вступати до одного з 35 вищих навчальних закладів України.
Але мало хто звертає увагу, що відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які живуть на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН України №560 від 24.05.2016), можливість вступу поширюється і на коледжі, які є в структурі цих вишів.
«Заявник має право вступати для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра та спеціаліста медичного, фармацевтичного і ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі базової або повної загальної середньої освіти до уповноважених вищих навчальних закладів України та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації в їхній структурі» – сказано в пункті IV.
Для подання документів залишилось небагато часу.
«Документи від Заявника для вступу для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету приймаються до 18.00 години 1 серпня, вступні іспити проводяться до 7 серпня, рейтинговий список вступників оприлюднюється не пізніше 12.00 години 5 серпня, а зарахування проводиться не пізніше 12.00 години 8 серпня». (Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України)
Більш детальну інформацію потрібно дивитися на сайтах вищих навчальних закладів.
Олег Охредько, експерт і аналітик ЦГП «Альменда»
Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції
Інформація підготовлена у партнерстві з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій в рамках проекту «Освіта для Криму», який реалізується ЦГП «Альменда» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.