Відпочинок перед виборами: навіщо кримчанам влаштували весняні «канікули»

Святкування Міжнародного жіночого дня в Криму вилилося в п'ятиденні вихідні ‒ 8, 9, 10, 11 та 12 березня. Згідно з указом підконтрольного Росії голови Криму Сергія Аксенова (Аксьонова), вихідний, що був запланований на півострові на 19 березня, переноситься на 12-е число. Багато кримських активістів вбачають у цьому рішенні політичне підґрунтя.

За словами Аксенова, рішення про перенесення вихідного було схвалене «у зв'язку з численними зверненнями громадян до Ради міністрів Криму».

«Це буде святковий подарунок нашим прекрасним жінкам. Сподіваюся, що всі кримські чоловіки з цим погодяться», ‒ сказав голова російського уряду півострова.

Сергій Аксенов

Проте не всі кримчани вірять в озвучену Сергієм Аксеновим причину перенесення вихідного дня. Наприклад, деякі співробітники виборчих комісій повідомили кореспонденту Крим.Реалії, що таке рішення було схвалене в зв'язку з проведенням 18 березня виборів президента сусідньої Росії. За їхніми словами, вихідний 19 березня «може розслабити виборців», хтось поїде, хтось займеться дачними справами, а це негативно позначиться на явці.

Пов'язують із політикою рішення російського голови Криму й деякі місцеві активісти. На думку проросійського активіста та блогера Олега Кочерова, справжня причина перенесення вихідних ‒ змусити кримчан взяти участь у голосуванні на виборах президента Росії.

Буде багато заходів із метою заманити людей на вибори. Це головна проблема при владі
Олег Кочеров

«Напевно, в республіці все так прекрасно, що можна дозволити собі такі вихідні. Думаю, що буде багато заходів із метою заманити людей на вибори. Це головна проблема при владі. Вони зараз, як таргани, розповзлися селами та містами Криму, де чотири роки не з'являлися. І ЗМІ передають, що це інспекції, а там йде агітація, і вже така, що схожа на благання: «Ну, ви прийдіть тільки, голосуйте за кого завгодно, але тільки прийдіть. Обіцяєте?». Це слова сенатора Ковітіді в Нижньогірському районі», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.

Олег Кочеров

Своє незадоволення тривалими вихідними висловлює також блогер «Ехо Москви» Олександр Горний.

«Швидше за все, це пов'язане з бажанням зробити невеликі канікули на березневі свята. Наші громадяни люблять відпочивати. Безумовно, є й підтекст. Я б не надавав цьому переносу великого значення. Що мені особисто не дуже подобається ‒ у Криму занадто багато свят, треба працювати, а не відпочивати. У нас Крим фактично вже з 7 до 18 березня буде відпочивати, а потім ще кілька тижнів приходитиме до тями від відпочинку. На мій погляд, банальна дурість», ‒ сказав Крим.Реалії блогер.

Олександр Горний

Пов'язує перенесення вихідного дня з російськими виборами й кримський активіст Риза Асанов. На його думку, найстрашніше на півострові почнеться після голосування.

Різко припинилися обшуки та арешти? Почалася передвиборна політика «ввічливих людей». Після 18 березня маски будуть зняті
Риза Асанов

«7 березня ‒ короткий день. 8, 9, 10, 11, 12. Разом: п'ять із половиною днів ‒ ціла невелика відпустка. Я говорю про бюджетників. Комерсанти працюватимуть у звичайному режимі. Так що ще один рекламний, передвиборний ролик. Подивимося, що буде в Криму після виборів. Думаю, що нічого хорошого. Ви помітили, що різко припинилися обшуки та арешти? Почалася передвиборна політика «ввічливих людей». Після 18 березня маски будуть зняті», ‒ повідомив Крим.Реалії активіст.

Про необхідність прийти на вибори президента Росії останнім часом пишуть і кримські ЗМІ. У газетах з'явилися рубрики «Я йду голосувати!», «Авторитетні люди зустрічаються з трудовими колективами», «Нам жити ‒ нам вибирати», «Чому я обов'язково піду на вибори».

Ще більш активна агітація спостерігається в ефірах місцевих телеканалів. Окрім того, на півострові проходять так звані «зустрічі з авторитетними людьми»: депутати російського парламенту Криму роз'їжджають населеними пунктами, агітуючи кримчан прийти на вибори.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові