У Севастополі наприкінці 2017 року стартувала реалізація низки проектів у межах так званої «губернаторської ініціативи». Наприкінці липня минулого року було оголошено, що в трьох міських скверах з'являться «дитячі майданчики». Як жителі ставляться до встановлення дитячих майданчиків посеред скверів, а також як просуваються роботи, з'ясовував кореспондент Крим.Реалії.
Для установки майданчиків були обрані три міських сквери: Сквер Курсантів у Стрілецькій бухті, Сквер 60-річчя СРСР на вулиці Хрустальова та сквер біля Ушакової балки на вулиці Адмірала Макарова. Зведення «дитячих майданчиків» мало завершитися 29 грудня.
«Спільно з представниками муніципальних утворень ми визначили майданчики для розташування ігрових комплексів ‒ це будуть міські сквери. Вибір зупинили саме на тих територіях, де найчастіше гуляють севастопольці з дітьми, але де немає відповідної інфраструктури. Голова міста Дмитро Овсянников поставив завдання ‒ в найкоротші терміни почати реалізацію проекту», ‒ говорив півроку тому голова підконтрольного Росії департаменту територіального розвитку та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валентин Демидов.
Вирили котлован і все
Будівництво «дитячих майданчиків» стартувало 11 грудня повідомили Крим.Реалії жителі районів Севастополя, однак процес практично відразу призупинився.
Пам'ятки розклеїли на деревах і все, робітників я тут більше не бачилаМешканка Севастополя Олена
«11-го числа на газон заїхав самоскид і трактор, перерили тут все, почали копати котлован. Скільки на це часу необхідно? Ну, дні чотири орієнтовно вони попрацювали й усе. Територію огородили світловідбивною стрічкою, пам'ятки розклеїли на деревах і все, робітників я тут більше не бачила», ‒ сказала мешканка одного з будинків у Стрілецькій бухті Олена.
Дізнатися ім'я підрядника, який виконує ці роботи, виявилося неможливим. Ніяких інформаційних стендів на місцях будівництва кореспондент Крим.Реалії не виявив.
До самого будівництва на території «зелених масивів», розташованих поряд з житловими будинками, севастопольці поставилися по-різному.
«У нас тут взагалі немає дитячих майданчиків сучасних. А так ‒ збудують, діти зможуть цивілізовано відпочивати», ‒ сказала кореспонденту Крим.Реалії жителька 39-го будинку на вулиці Хрустальова, яка відмовилася назвати своє ім'я.
Ситуація в Стрілецькій бухті дещо відрізняється від ситуації, що склалася в двох інших місцях, які потрапили до списку «губернаторської ініціативи».
Хтось на деревах переклеїв пам'ятки, змінивши дату закінчення будівництва на 15 січня
«У нас тут є два старі, радянські дитячі майданчики. Прямо в сквері вони стоять, через алею. Окрім того, є тенісний корт, лавочки всюди стоять, цього добра багато. А от зелена галявина одна була. Там і з собаками гуляли люди, й з дітьми виходили, тепер, після того, як котлован вирили, цієї галявини більше немає», ‒ констатує Олена.
Варто зазначити, що до 29 грудня на майданчиках нічого не змінилося. Робітники, за словами місцевих жителів, так і не з'явилися, однак хтось на деревах переклеїв пам'ятки, змінивши дату закінчення будівництва на 15 січня. Проте як і раніше жодної інформації про забудовника і/або підрядника цих робіт не з'явилося.
Жителі Стрілецької бухти повідомили, що будівництво дитячого майданчика мало відновитися після новорічних свят.
Все, пропав сквер
«Ми телефонували, дізнавалися. Сказали, що 3 січня мають продовжити будувати. Чому спізнюються, не сказали», ‒ кажуть городяни.
За спостереженнями кореспондента Крим.Реалії, який побував на місці подій, 3 січня будівельної техніки в межах скверу не було.
Обіцянки та скепсис
Схожою виглядає ситуація зі Сквером 60-річчя СРСР. За словами представників російського уряду Севастополя, цей зелений масив планують піддати більш масштабній реконструкції, яка, за запевненнями чиновників, почнеться на початку поточного року.
«Парк залишається парком. Зараз департамент з майнових та земельних відносин оформляє земельну ділянку на всю територію парку. Він буде переданий в управління ДБУ «Парки і сквери» й буде функціонувати як парк», ‒ сказав голова севастопольського департаменту архітектури та містобудування Олександр Моложавенко.
Державний підряд на облаштування скверу виграла компанія з Воронежа «Інжсервіс».
Жителі Севастополя, зокрема в інтернеті, ставляться до обіцянок чиновників зі стриманою недовірою, наводячи в приклад все той же Сквер Курсантів.
«Все, пропав сквер. Зараз почнеться, як в «Кам'яній квітці» чи як у Сквері Курсантів», ‒ пише користувач Катерина.
Інші люди звертають увагу, що в сквері досі працює «наливайка» й розташовані гаражі, проїзд до яких можливий лише тротуаром.
Мешканка Стрілецької бухти Олена сподівається, що до 15 січня (як зазначено в «оновлених» термінах будівництва) дитячий майданчик все ж добудують.
«Коли дивишся на цей котлован, думаєш, що вже хай краще дитячий майданчик, ніж така ось недобудова. Сподіваюся, до 15-го січня завершать, якщо ні, то потрібно буде вже вживати якихось заходів: телефонувати, дізнаватися, вимагати», ‒ підсумувала жителька міста.