«Неєвропейський» Путін і його війна проти України та Заходу

Президент Росії Володимир Путін на великому екрані під час виступу на Петербурзькому економічному форумі, 2 червня 2017 року

«Я до європейських лідерів не належу» – цей жарт російського президента Володимира Путіна на Петербурзькому економічному форумі знову нагадав спостерігачам, що саме в період перебування Путіна при владі в Росії його країна остаточно відмовилася від будь-яких планів щодо європейської інтеграції.

Навпаки – почала докладати зусиль, щоб перешкодити європейській інтеграції сусідніх країн. Ці зусилля тривали буквально під час Петербурзького форуму. Путін уперто говорив про державний переворот в Україні, звинувачував Київ у порушенні Мінських угод і стверджував, що відділення Криму відбулося відповідно до міжнародного права.

Одним із головних гостей Путіна в Петербурзі став президент Молдови Ігор Додон – єдиний із керівників колишніх радянських республік, хто виступає проти європейської інтеграції своєї країни, за відмову від асоціації Молдови з Європейським союзом.

Путінська картина світу

Горда характеристика «неєвропейський лідер», спрямування, як стверджують оглядачі, мільйонів доларів на дестабілізацію ситуації в країнах, які вибирають Європу і демократію – та водночас заклики до європейських лідерів щодо конструктивної співпраці. Ці заклики прозвучали під час нещодавньої поїздки російського президента до Франції. І вони були важливою частиною виступу Путіна на форумі в Петербурзі. Російський президент намагався презентувати себе як лідера сучасної країни з інноваційною економікою. Єдине, що заважає цій країні – так це втручання Заходу в її внутрішню політику. Зауважте: не втручання Росії у вибори на Заході, яке Путін відкидає, а втручання Заходу в політику Росії, яке він нічим не підтверджує.

Ця путінська картина світу доводить, що за три роки, які пройшли після окупації Криму й початку війни на Донбасі, ніяких змін у позиції Кремля не відбулося

Ця путінська картина світу доводить, що за три роки, які пройшли після окупації Криму й початку війни на Донбасі, ніяких змін у позиції Кремля не відбулося. Єдине, чого б дійсно хотів би Путін – так це позбутися санкцій. Тому він готовий зачитувати доповіді про інноваційну економіку. Але припинити «гібридну війну» і відмовитися від звинувачень на адресу Заходу – не готовий. Дозволити розвиток конкурентної демократії в самій Росії – не готовий. Долати корупцію, яка стала самою суттю його режиму – не готовий.

Простіше кажучи – не готовий бути європейським лідером. Що він і сам визнає.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Оригінал публікації –​ на сайті Радіо Свобода