Готельні кімнати, сувеніри із зображенням Дональда Трампа – столиця США готова до інавгурації 45-го президента країни. Щоправда, за кілька днів ще залишалися вільні кімнати в місцевих готелях. Однак у найпрестижнішому готелі американської столиці все давно заброньовано, незважаючи на значно підвищені ціни. Так званий президентський номер коштує 16 тисяч доларів за одну ніч, із вимогою бронювати не менш ніж чотири, що обійдеться у 64 тисячі доларів.
«Ви повинні вести відповідний спосіб життя, щоб дозволити собі чотири ночі в нашому готелі, ціни стартують від двох тисяч за ніч», – зазначив менеджер готелю Девід Бернард.
Кого не побачиш цього разу – так це голлівудських зірок, які зупинялися тут під час обох інавгурацій Барака Обами
А от кого не побачиш цього разу – так це голлівудських зірок, які зупинялися тут під час обох інавгурацій Барака Обами. Більшість гостей прибудуть зі штатів, що підтримали Дональда Трампа на виборах. Буде кілька гостей із-за кордону. За гроші, які вони платять, їм забезпечать вишуканий сервіс.
«Ми приготували для них грілки для рук, капелюхи й інші дрібнички, що має зробити їхнє перебування більш зручним», – говорить Девід Бернард.
У готелях також приготували для своїх грошовитих гостей подарунки: дехто повернеться і з шкіряною скринькою, прикрашеною президентськими символами з чистого золота.
Найкраще продаються бейсбольні кепки з гаслами й символікою Трампа
Звісно, більшість гостей столиці США поїдуть додому зі скромнішими сувенірами на пам’ять. Менеджер подарункової крамниці у Вашингтоні очікує суттєвих прибутків у тиждень інавгурації. Він каже, найкраще продаються бейсбольні кепки з гаслами й символікою Трампа.
«Повернемо Америці її велич – найпопулярніша кепка, бейсболки дуже добре продаються. Ми не встигаємо поповнити їхні запаси», – каже Декстер Морс, менеджер крамниці сувенірів.
Саме за бейсболками сюди завітали студенти зі штату Джоржія, прихильники Трампа.
«На мій погляд, у нього є позитивні якості. Я розумію, що в нього є недоліки, й багато людей із ним не погоджуються, але, я думаю, в нього є необхідний досвід, і як бізнесмен він зможе зробити багато для економіки країни», – говорить студент із Джорджії Генрі Джонс.
Менеджер крамниці каже, що помічає різницю в поглядах республіканців і демократів після виборів.
«Республіканці переважно говорять про гроші, демократи – про більш загальні проблеми, про які розповідають у новинах, наприклад, чи скасують систему охорони здоров’я Обами», – зауважує Декстер Морс.
Експерти очікують, що щонайменше 400 тисяч людей збереться у Вашингтоні на заходи, пов’язані з інавгурацією Дональда Трампа. Принаймні півмільйона планують брати участь у протестах, запланованих у столиці. Економісти очікують, що місто протягом цих днів заробить щонайменше мільярд доларів.