Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд зі сторони. Як Крим висвітлювався в світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.
«Росія розгорне мобільні ядерні ракетні патрулі поблизу європейських кордонів 2017 року», ‒ повідомляє британська газета The Independent. «Генерал Валерій Герасимов, начальник Генерального штабу й заступник міністра оборони, повідомив іноземним військовим аташе, що Росія «звертатиме особливу увагу на збереження наших стратегічних ядерних сил на рівні, що забезпечував би стримування агресії проти Росії та її союзників, що відповідає параметрам у рамках договору про стратегічні наступальні озброєння». І Росія, і НАТО розпочали високорівневі військові маневри поблизу державних кордонів із європейськими країнами в останні місяці на тлі високої напруженості навколо української війни й анексії Криму. НАТО провів свої найбільші військові навчання в Польщі з часів холодної війни на початку цього року, в той час як Росія два місяці тому розгорнула ракети «Іскандер», здатні нести ядерні заряди, в Калінінграді, який межує з Польщею й Литвою. НАТО призупинив співпрацю з Кремлем унаслідок анексії Криму 2014 року й опублікував супутникові зображення, що підтверджують присутність російських військ і зброї в східній частині України».
«Крим відкриває свої двері для бахрейнських інвесторів», ‒ передає сільськогосподарський портал Fresh Plaza. «Георгій Мурадов, заступник голови кримського уряду, виступив із заявою в середу 7 грудня, в якій він повідомив, що російська влада надіслала офіційне запрошення делегації бахрейнських підприємців, яка, як очікується, відвідає країну упродовж наступного року. Російський чиновник підкреслив, що вони (бахрейнці) готові інвестувати в Крим, особливо в сектор туризму, будівництва й сільського господарства (фрукти, овочі й зерно). Не так давно кримська делегація відвідала Королівство Бахрейн, де її прийняв король Хамад бін Іса аль-Халіф. Під час цього візиту делегація також провела зустріч із керівником бахрейнського парламенту».
«За анексію Криму ЄС продовжує санкції проти Росії ще на шість місяців», ‒ повідомляє італійський телеканал Tgcom 24. «28 європейських лідерів вирішили продовжити ще на шість місяців економічні санкції проти Росії, запроваджені «за анексію Криму й дестабілізацію регіону Донбас». Ці заходи спрямовані на сфери фінансів, енергетики, оборони й подвійного військово-цивільного використання. Термін санкцій минає 31 січня 2017 року. У липні 2014 року Європейський Союз запровадив перший раунд санкцій проти Москви за анексію Криму, а потім і за підтримку сепаратистського руху на сході України».
«Після Криму і Алеппо, чого Володимир Путін хоче від своїх воєн?», ‒ великий аналітичний матеріал із таким заголовком опублікований у британській газеті The Telegraph. «Росія фактично перебуває у стані війни з лютого 2014 року, коли озброєні до зубів війська в немаркованій уніформі розсипалися Кримом. Трохи бойових дій, і трохи більш ніж через два тижні Путін оголосив півострів «возз'єднаним» із Росією. Протягом наступного року Росія таємно підживлювала сепаратистські повстання на сході України та двічі надсилала масовані звичайні сили через кордон, щоб завдати кривавої і принизливої поразки українським військовим. У лютому 2015 року Путін міг змусити український уряд і його західних покровителів ухвалити мирну угоду, Мінськ-2, в основному, сприятливу для Росії та її сепаратистських союзників. Шість місяців потому Кремль втягнувся в сирійську громадянську війну ‒ хоча війна на виснаження триває на сході України. Російська авантюра в Сирії не повторює Україну, але слідує за тією ж схемою. Як і в Україні, втручання Москви в Сирії викликало гнівне засудження, але мало ‒ якщо взагалі такі є ‒ фактичних викликів з боку західних урядів. І, як в Україні, Кремль сподівається використовувати свою військову міць як засіб для досягнення політичних і дипломатичних цілей».
«Елітний російський спецназ, який узяв Крим, робить те ж в Алеппо», ‒ повідомляє індійська сторінка міжнародного порталу Business Insider. «Елітні російські спецслужби, які взяли Крим в Україні 2014 року, зараз роблять те ж саме в Алеппо, Сирія. Кількість солдатів російських спеціальних військ у Сирії, швидше за все, «кілька сотень», але вони є очима й вухами на місцях для проведення точних авіаударів, і використовувалися для націлювання безпосередньо на лідерів повстанців, на думку експертів із The Wall Street Journal. На початку 2014 року російські спецслужби проникли до Криму, регіона України, й захопили контроль після того, як проросійський уряд був відсторонений від влади у Києві. Важкоозброєні люди, ‒ яких деякі прозвали «маленькими зеленими чоловічками», ‒ не носили знаків ідентифікації й заперечували, що вони були росіянами. Президент Росії Володимир Путін пізніше визнав, що там були розгорнуті російські солдати, і Росія наступного року запровадила національне свято під назвою «День сил спеціальних операцій» на пам'ять про вторгнення».