Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі кілька днів відобразилися в світових медіа, що було винесене в заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.
«Група італійських законодавців, бізнесменів відвідає Крим», ‒ повідомляє газета Kyiv Post. «Делегація італійських парламентарів планує відвідати Крим і Севастополь 13-15 жовтня, повідомив представник фактичної влади Севастополя. Йдеться про членів італійських регіональних рад (Венеція, Ломбардія, Лігурія, Тоскана та Емілія-Романія), національного парламенту, а також представників італійської бізнес-спільноти. Програму візиту ще належить уточнити. У складі делегації, як очікується, буде 18 осіб».
Справа т.зв. «Кримських скарбів» здобула світову популярність. Так, на єгипетському порталі Еgynews опублікована новина: «Амстердамський суд починає розгляд справи кримських коштовностей». «Суд почав 5 жовтня розгляд справи «скіфського золота» ‒ набору золотих прикрас вартістю в кілька мільйонів євро, які були привезені з Криму в Нідерланди два роки тому. У цей час Крим став територією Росії, проте офіційний Київ претендує на ті ж артефакти, що перебувають у Нідерландах. Голландська влада, мабуть, лояльно поставиться до українського уряду, незалежно від протестів музейних відомств у Криму».
«Кількість туристів у Криму зросла на 24%», ‒ повідомляє спеціалізований портал Тourism-review з посиланням на інформацію «міністерства курортів і туризму» Криму. «За перші дев'ять місяців 2016 року близько 4,9 мільйона туристів відвідали Крим. Це на 24,2% більше в порівнянні з тим же періодом 2015 року. Більшість відвідувачів (43%), які приїхали в регіон, щоб провести свою відпустку, вирішили залишитися на південному узбережжі. Західному узбережжю віддали перевагу 33,5% туристів у Криму, а 18,5% з них обрали східне узбережжя для своєї відпустки. Решта 5% відвідали інші регіони».
«Путін призначив нового командувача десанту з кримським досвідом», ‒ повідомляє видання Newsweek. «Росія призначила людину, обвинувачену в керівництві операцією, що призвела до анексії частини України, командиром сумнозвісного ВДВ, оголосило в понеділок Міністерство оборони. Генерал-полковник Олександр Сердюков, який був оголошений українським урядом і російськими ЗМІ людиною, яка курирувала кримські операції Росії в 2014 році, тепер візьме на себе відповідальність за підрозділи десантників. ВДВ є одним з найбільш елітних підрозділів російських збройних сил, і вони мають додаткове значення в Українському конфлікті: як парашутисти вони були розгорнуті в Криму під час анексії, і російських десантників взяли у полон на сході України. З 2013 року Сердюков служив у командуванні південних сил Росії, зосереджених навколо Чорного моря».
«Москва розправляється з кримськотатарськими дисидентами, які потрапили під удар», ‒ велика стаття з таким заголовком вийшла у впливовій британській газеті The Financial Times. «Цього літа кримськотатарський лідер опозиції Ільмі Умеров провів у психіатричній лікарні за наказом російських спецслужб три тижні. Умови були настільки огидними, що він відмовився використовувати ванну упродовж п'яти днів. Він ділив палату з 10 іншими людьми, і, замість того, щоб використовувати душ, обтирався мокрими рушниками, принесеними його родичами. Лікарі, врешті-решт, вирішили, що у нього немає ніяких психічних проблем, і випустили його. Утримання 59-річного кримчанина в психіатричній лікарні №1 повторює стару практику насильницького психіатричного ув'язнення КДБ радянських дисидентів. Це також є яскравим прикладом того, що Україна та її західні союзники називають зразком репресій проти корінної кримськотатарської меншини, що становить трохи більше десятої частини населення більш ніж двомільйонного півострова. Відтоді як Меджліс був заборонений, проти декількох кримських татар порушили кримінальне переслідування, і було багато насильницьких зникнень. Human Rights Watch звинувачує Росію у «всепроникній атмосфері страху і репресій» проти кримських татар та інших осіб, які виступають проти влади Москви. Інші кримськотатарські лідери також зазнали переслідувань. Лідеру Меджлісу Рефату Чубарову і його попередникові Мустафі Джемілєву, відомому колишньому радянському дисиденту, було відмовлено у в'їзді до Криму. Кілька інших кримських татар були арештовані або вбиті. У відповідь кримськотатарські лідери успішно натиснули на Україну, щоб спровокувати торгове ембарго проти півострова в минулому році. Про поточний стан справ Умеров каже, що це просто тимчасове явище. «Вчора вони були українцями, сьогодні вони росіяни, а завтра вони будуть кимось іншим, ‒ говорить він про своїх побратимів-татар. ‒ Але ми повернулися сюди не для того, щоб знову піти».
«Росія збільшила кількість ракет у Криму», ‒ повідомляє турецький портал Нaber7. Згідно з процитованою в новині заявою прес-служби Міністерства оборони, до Криму перекинуті ракетні системи нового покоління С-400 «Тріумф», літаки морської авіації і танки, транспортні засоби, засоби зв'язку та радіоелектронної боротьби.