Світові ЗМІ: Російські футбольні хулігани. Чому світ так обурився?

Бійка між футбольними хуліганами у Марселі очима росіянина Миколи, який до того ж іще воював на Донбасі проти української армії. Про це пише британська газета The Independent 15 червня. Pew Research Center аналізує, чи об’єднана зараз Європа, на яку зараз зорієнтована українська зовнішня політика. А британська газета The Daily Mail радить Північній Ірландії мати «іскру атаки» перед матчем із Україною в рамках «Євро-2016», адже українська команда гратиме 16 червня активніше, ніж це було з Німеччиною.

Британська газета The Independent поговорила з російським футбольним фаном Миколою, який був у Марселі під час жорстокої сутички до та після матчу Росія – Англія. На його думку, західні медіа необ’єктивно налаштовані до його країни та надто лояльно коментують роль у бійці власне англійців. Водночас французька прокуратура наполягає на тому, що дії російських хуліганів були продуманою атакою, і саме тому вони мають бути покараними.

Микола ж каже, що бачив і гіршу агресію. Це дійсно так, адже, за його власними словами, хлопець два роки тому поїхав із Москви на Донбас. Там він воював проти української армії на боці сепаратистів, яких підтримує Кремль.

За його версією подій 11 червня, у сутичці, що завдала травм понад 30 особам, немає конкретних винуватців.

«Я не відкидаю, що є футбольні фанати, які люблять битись, і деякі з них надміру агресивні. Цього не має бути. Але це стосується і англійських вболівальників, і решти. Я був у Варшаві на «Євро-2012», там нас атакували польські фани. Це була добре організована атака, було багато поранених, але суспільство про це майже нічого не знало», – сказав він.

На думку росіянина, не слід усіх називати «ультрас», адже ця група фанів «просто робить багато шуму». Справжні ж організатори та лідери таких конфліктів залишаються у тіні. І в цьому, за його словами, події у Марселі схожі на те, що зараз відбувається на Донбасі.


Дослідження, опубліковане центром Pew Research Center, свідчить, що європейці зараз відчувають себе радше розділеними, аніж єдиними. До цього призвели, на думку аналітиків, міграційна криза, економічний застій, стратегічні виклики з боку Росії. Як наслідок, багато держав зосередились на власних, а не колективних проблемах.

Найбільшим геополітичним егоїстом, згідно з опитуванням, є Греція. Там 83% жителів вважають за потрібне зосередитись на внутрішніх справах та не допомагати іншим країнам. Протилежну думку мають 12% греків. А ставлять на перше місці спільні інтереси Швеція, Німеччина та Іспанія. Хоча й у цих країнах дві групи думок розділились майже порівну.

Аналітики, утім, зауважують, що європейці ще не повністю відвернулись від світу. Зокрема, за активніше втручання Євросоюзу у світову політику виступають 90% іспанців, 80% французів, 77% італійців, 76% греків.


А британська газета The Daily Mail друкує спробу передбачити результати матчу Україна – Північна Ірландія, який відбудеться вже 16 червня в рамках «Євро-2016».

«Обидва суперники, найімовірніше, вестимуть активнішу гру, аніж на перших іграх, де Північна Ірландія програла Польщі, а Україна – Німеччині», – мовиться у статті.

«Північній Ірландії знадобиться «іскра атаки» проти України» – так названа ця публікація.