Світова преса пише про «неочікуваний» візит до Москви помічника Держсекретаря США Вікторії Нуланд і її переговори про мирне врегулювання на Донбасі. Також є публікації про те, чи має сенс для України намагатись повернути окуповані терени Донбасу на будь-яку ціну – надто ж коли ціною є життя українських вояків. І також пишуть про підтвердження організаторами пісенного конкурсу «Євробачення» перемоги української співачки Джамали з піснею «1944» у Стокгольмі.
Англомовний сайт «Голосу Америки» пише про «неочікуваний» візит помічника Держсекретаря США Вікторії Нуланд до Москви і вважає це «ознакою нового поштовху задля прогресу щодо втілення мирної угоди для України», що її було підписано в Мінську минулого року.
У статті говориться, що Нуланд приїхала до Москви у переддень переговорів тристоронньої контактної групи у Мінську, яка намагається вивести ситуацію з глухого кута в питанні проведення виборів на Донбасі, де підтримувані Росією сепаратисти утримують значні території.
Мінська угода спромоглась зупинити широкомасштабні бойові дії між українськими силами та підтримуваними Росією угрупованнями, але значними перепонами залишаються питання статусу регіону, долі сепаратистських лідерів і тема проведення легітимних виборів.
«Судячи з висловлювань російської та української сторін, вони залишаються на попередніх позиціях, незважаючи на тиск, який на них чиниться, і їм буде важко відмовитись від цих позицій, якщо це взагалі можливо», – цитує «Голос Америки» Віктора Мироненка, голову Центру українських досліджень російського Інституту Європи.
Найбільш суперечливим є питання проведення виборів на Донбасі, які могли би зробити можливою реінтеграцію цього регіону з рештою України – принаймні «на поверхні»Голос Америки
«Голос Америки» пише, що найбільш суперечливим є питання проведення виборів на Донбасі, які могли би зробити можливою реінтеграцію цього регіону з рештою України – принаймні «на поверхні», як сказано в статті.
«Але підтримувані Росією бойовики відкинули можливість участі у виборах на Донбасі проукраїнських кандидатів, що дало змогу багатьом зробити висновок, що проведення легітимних виборів є неможливим», – ідеться у статті.
Українські представники закликали до присутності озброєних спостерігачів на виборах від ОБСЄ, але Росія відкинула це, пише «Голос Америки».
«У той самий час, Росія підштовхує Україну до надання регіону широкої автономії, а також гарантування амністії лідерам бойовиків, – але цим умовам Київ опирається через громадські настрої, які сприйматимуть такі кроки як потурання», – ідеться у статті.
Видання World Affairs вміщує статтю відомого американського політолога Олександра Мотиля про те, задля чого гинуть українські вояки на Донбасі.
«Майже кожного дня гинуть солдати. Інколи аж три чи чотири. Часом – два або три. Зазвичай – це один. Одне молоде життя обривається – задля чого? Задля окупованого Росією Донбасу? Одним словом, задарма», – пише Мотиль.
«Я можу зрозуміти, принаймні, розумом, коли вмирають за сім’ю чи друзів, за свою країну чи місто, чи громаду, за демократію чи мир, чи свій народ. Але вмирати за шматок пухкої землі з трьома мільйонами жителів, більшість із яких ненавидять Україну і все, за що вона бореться? Це не має сенсу», – читаємо в статті.
Солдати, які не просились на передову, вмирають. За що? За 35 тисяч бандитів у маріонетковій армії Путіна? Чи, можливо, вони воюють або вмирають за Україну? За Європу? За демократію? За права людини?Олександр Мотиль
Більшість українських політиків і більшість українців, як виглядає, налаштовані повернути територію на Донбасі, яка окупована військами Володимира Путіна та його маріонетками. Але вони, певно, налаштовані вести нормальне життя, немовби війна – а там саме війна – відбувається на якийсь віддаленій землі, пише політолог.
«І на тлі того, як ресторани та кафе в Україні заповнені відвідувачами, як політики сперечаються за щось неважливе і одноденне, на тлі стурбованості українців втратою ціни гривні, солдати, які не просились на передову, вмирають, або – якщо їм пощастить – лише втрачають ноги. За що? За 35 тисяч бандитів в маріонетковій армії Путіна? За зруйновану промисловість та збанкрутілі шахта? За зруйновані міста та понівечену інфраструктуру? Чи, можливо, вони воюють або вмирають за Україну? За Європу? За демократію? За права людини?» – запитує Мотиль.
Найбільшою іронією є те, що Україна може вижити лише без окупованого Донбасу. Європі байдужий той Донбас. І демократія в Україні та відданість правам людини можуть квітнути лише коли реакційні окупанти у все більш путінізованому регіоні будуть на відстані витягнутої руки, пише американський політолог у виданні World Affairs.
Одне з провідних музичних видань світу Billboard пише, що організатори пісенного конкурсу «Євробачення» підтвердили перемогу української співачки кримськотатарського походження Джамали у Стокгольмі.
Видання зазначає, що понад 325 тисяч людей підписали петицію за перегляд результатів конкурсу.
У той час, як Росія виграла голосування телеглядачів, а Австралія виграла голосування журі, Джамала перемогла завдяки широкій підтримці як суддів, так і глядачів за підсумками обох голосуваньBillboard
Петицію організував Артур Гованісян зі столиці Вірменії, Єревану, протестуючи проти перемоги України і наполягаючи, що «кількість людей, які поставили підписи під петицією, демонструє – наскільки багато людей впевнені, що цьогорічний «переможець» – не той, хто мав би виграти конкурс» і що «існує потреба в перегляді його результатів», цитує видання Гованісяна.
Але організатори конкурсу (European Broadcasting Union – EBU) перевірили результати голосування і наполягають, що пісня України «1944», яку виконувала Джамала, дійсно була переможцем.
«EBU сказав, що в той час, як Росія виграла голосування телеглядачів, а Австралія виграла голосування журі, Джамала перемогла завдяки широкій підтримці як суддів, так і глядачів за підсумками обох голосувань», – пише видання Billboard.