Порушення прав людини в окупованому Росією Криму масштабні і безкарні. Про це у штаб-квартирі організації Freedom House у Вашингтоні розповідали кримські українські активісти і правозахисники.
Для Ольги Скрипник захист прав людини в Криму – це також захист її особистого права на дім і родичів на півострові, які зараз для неї недосяжні.
«Я пам’ятаю, що вперше побачила російських солдатів 25 лютого 2014 року в Ялті, коли російські військові зайняли одну з будівель поблизу університету, де я викладала. Відтоді окупація почалася для мене особисто», – пригадує координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Ольга одна з десятків тисяч біженців з Криму. Офіційно зареєстровано зараз близько 20 тисяч таких переміщених осіб. Тим, хто залишився у Криму, ускладнили право залишатися українськими громадянами. А тим, хто не вітає окупацію, загрожує переслідування.
Першою цивільною жертвою російської окупації став кримський татарин Решат Аметов. І це не випадково, каже правозахисник Алім Алієв.
Механізм масових репресій насамперед стосується кримських татар – корінного народу КримуАлім Алієв
«Ми бачимо, що механізм масових репресій, який був запущений у Криму, насамперед стосується кримських татар – корінного народу Криму. Їх намагаються витіснити або зламати, зробивши лояльними до окупаційного режиму», – каже Алім Алієв, співзасновник громадської ініціативи «КримSOS».
Чільний представник Держдепартаменту США вказує, що російська влада в Криму влаштовує демонстративні суди над тими, хто виступає проти окупації. А тим часом зникнення людей і свавільні убивства кримських татар та українців не розслідуються. Росія приховує справжню ситуацію в Криму.
«Крим став закритим інформаційним простором, неурядові організації та незалежні ЗМІ закривають або витісняють з півострова, а міжнародних спостерігачів не допускають», – зазначив заступник помічника держсекретаря США Роберт Бершінскі.
Сполучені Штати і надалі будуть проводити чітку політику невизнання анексії і протидіятимуть російським намаганням домогтися міжнародної згоди з окупацієюРоберт Бершінскі
Американський посадовець підкреслив, що Сполучені Штати не збираються відмовлятися від вимог до президента Путіна припинити окупацію та повернути Крим Україні.
«У майбутньому Сполучені Штати і надалі проводитимуть чітку політику невизнання анексії та протидіятимуть російським намаганням домогтися міжнародної згоди з окупацією», – запевнив представник Державного департаменту США.