Авраам Мошевич
Після перемоги Майдану я перебував у деякій ейфорії: здавалося, що все закінчилось і все стане просто відмінно, прямо тепер, прямо тут. Але не так сталося, як гадалося.
З'явилися перші ознаки, що щось іде не так. У всьому місті я бачив величезні черги біля банкоматів і в продуктових магазинах. Мітинги й невеликі бійки на політичній основі відбувались у Сімферополі щодня. Пам'ятаю, якось зібрав нас тренер у нашій спортивній секції і просив не брати участь у демонстраціях і сутичках. Але, думаю, навряд чи хтось тоді його послухав: хто хотів, той пішов, а кому було наплювати, тому – наплювати. Але я все ще думав, що це так, ненасправді.
І потім настало 26 лютого. Пам'ятаю, нас тоді раптово відпустили з пар і багато хто поїхав на мітинг, захищати ту чи іншу точку зору щодо майбутнього Криму. Я теж вирішив не йти додому. На тому мітингу я вперше побачив, що патріотичний рух Криму, в незалежності від національності, є силою, яка зуміла завдати поразки домінуючому всі 20 років кримської автономії проросійському дискурсу. На свій подив і навіть щастя, на нашому боці я зустрів безліч своїх знайомих, навіть тих, кого там побачити не очікував.
Я думав, що через кілька днів усе вляжеться, і життя у Криму піде своєю чергою
Ми тоді перемогли. Залишок дня я провів у піднесеному настрої. Я думав, що через кілька днів усе вляжеться, і життя у Криму піде своєю чергою.
А вранці 27 лютого я почув по телевізору, що парламент Криму захопили й вивісили російський прапор. І тоді я зрозумів, що все вже серйозно і просто так не минеться. У глибині душі сподівався, що Київ розворушиться і врятує нас, або самі організуємося, як 26-го, але ні. Окрім полум'яних промов Турчинова, нічого не було. Звісно, ми ходили на мітинги, але вони були нечисленні, і все вже було вирішено.
І все-таки я сподіваюся, що історія ще не закінчена, і саме нам судилось поставити в ній крапку.
Авраам Мошевич, кримський блогер та історик
Думки, висловлені в рубриці «Свідчення окупації», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції
Поділіться тим, що бачили і що знаєте, пишіть нам на email: krym_redaktor@rferl.org