Європарламент матиме «український тиждень»: депутати їдуть до Брюсселя, щоб обговорити, як реформувати роботу Верховної Ради. Починаючи з понеділка і до середи європейським політикам нагадають у Брюсселі, чому Україні все ще потрібна підтримка. Зокрема, у коридорах Європарпламенту розмістять фотовиставку українських бійців, що вчаться жити з протезами. Також покажуть фільм про Майдан «Зима у вогні».
Реформувати Верховну Раду так, щоб це покращило становище держави, – про це поїхала радитись із європарламентарями українська делегація. Разом із спікером Володимиром Гройсманом понад 40 депутатів обговорюватимуть з європейськими колегами – як налагодити комунікацію парламенту з населенням та урядом.
В основі міжпарламентських дискусій буде «дорожня карта» для Верховної Ради. ЇЇ розробив екс-президент Європарламенту Пет Кокс за результатами багатомісячного аудиту українського парламенту.
«Український тиждень» важливий через референдум у Нідерландах»
«Український тиждень» важливий для іміджу держави, вважає політолог Олеся Яхно. У квітні Нідерланди проведуть референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Тож візит українських політиків до Європарламенту – певний «дзвіночок», що Україна досі цікава.
Від того, чи відбудеться «український проект», багато в чому залежить, чи вдасться припинити кроки Росії із намагання збудувати альтернативну ЄвропуОлеся Яхно
Крім головної теми зустрічі, європарламентарів також цікавитиме боротьба з корупцією та довготривалі реформи в Україні, каже Яхно. Тож так чи інакше, торкатимуться результатів роботи нової влади, адже ЄС зацікавлений у тому, щоб Україна реформувалась.
«Від того, чи відбудеться «український проект», багато в чому залежить, чи вдасться припинити кроки Росії із намагання збудувати альтернативну Європу», – вважає Яхно.
Не реформами єдиними: покажуть фотовиставку бійців та фільм про Майдан
А щоб нагадати Європарламенту, чому тема України важлива, делегація везе до європарламенту фільм про Майдан «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського.
Також європарламентарям покажуть виставку фотографій «Переможці» Олександра Мордерера. Це 30 знімків бійців і волонтерів, які втратили кінцівки, але зберегли силу духу. Повз їхні фото кілька днів ходитимуть на роботу депутати Європарламенту.
Ми хочемо в Європарламенті показати наших героїв саме такими: крутими, класними, життєствердними хлопцями. Адже вони, у тому числі, і за європейські цінності воюють на сходіСоломія Вітвіцька
Куратор проекту Соломія Вітвіцька в коментарі Радіо Свобода розповіла: герої фотографій неохоче погоджувались на зйомку. Мовляв, був серйозним десантником, а тепер треба в такій ролі стояти перед об’єктивом камери. Утім ідея продемонтрувати, що не потрібно зневірятись, навіть коли втратив руку чи ногу, зробила цей фотопроект позитивним, переконує Соломія Вітвіцька.
«Ми хочемо в Європарламенті показати наших героїв саме такими: крутими, класними, життєствердними хлопцями. Адже вони, у тому числі, і за європейські цінності воюють на сході», – говорить Вітвіцька.
«Український тиждень» триватиме в Європарламенті упродовж трьох днів, починаючи з 29 лютого. Очікується, що за підсумками акції підпишуть «Адміністративну угоду про співробітництво» між секретаріатами Європарламенту і Верховною Радою.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода