Генічеськ – В середовищі учасників громадянської блокади Криму озвучили дату переформатування акції. Натхнені своїми успіхами – припиненням постачання до Криму товарів і продуктів вантажним наземним транспортом, а також електроенергії, – активісти замислюються над морською і мережевою блокадою півострова, формують склад кримськотатарського батальйону і обіцяють скоро відкрити приймальню для кримчан. Електроенергію на окуповану територію раніше закликають не постачати.
Кримськотатарські активісти та представники Громадянського корпусу «Азов» не залишають блок-пости на територіях акції. Там же чергують правоохоронці.
Табір «Азова» збільшений: поряд з наметами встановили і утеплені вагончики. На території акції залишається як і раніше розгорнута база «Правого сектора».
Як відомо, бійці «Правого сектора» припинили свою участь у блокаді. Але спікер «Правого сектора» Олексій Бик запевнив, що можливість повернення до акції зберігається.
«Поки не плануємо повертатися на блокаду Криму. Але база на Чонгарі поки ще залишається за нами. Ми ніколи не відкидали можливість того, що ми можемо відновити роботу з блокади Криму, але переговори з кримськотатарськими активістами та іншими учасниками блокади не проводилися. І сьогодні немає жодних підстав говорити, що ми повертаємося», – повідомив Олексій Бик сайту Крим.Реалії.
Сепаратистська загроза в Генічеському районі?
«На початку нового року ми бачимо певні успіхи, яких досягла наша блокада. Силами активістів, без допомоги держави ми змогли зупинити потік контрабанди, потік товарів, який ішов до окупантів, і цим завдали сильного удару їхній економіці. Ми змогли підтримати енергетичну блокаду, яка відбулася, і змусити українську державу вже офіційно припинити постачати електроенергію до Криму. Я впевнений, що і наступні етапи блокади, які ми плануємо, теж будуть успішні, тому що за нами правда, і ми переможемо. І Крим – це наша територія», – зазначив у коментарі для сайту Крим.Реалії комендант табору «Азова» Станіслав Краснов.
Your browser doesn’t support HTML5
Він звернув увагу на те, що, якби не пошкоджені «невідомими патріотами» опори в Херсонській області, можливо, електрика так і постачалася б до Криму. Поки ж про продовження відповідної угоди нічого не відомо.
За його словами, в планах активістів – блокада морська. «Але не в тому вигляді, як її уявляють люди, що це будуть якісь кораблі або катери, які патрулюватимуть Крим, це, на жаль, неможливо без втручання держави», – сказав Краснов.
У «Азова» також з'явилася інформація про загрозу виникнення пролачених Росією провокацій у Генічеському районі. «За нашою інформацією, з окупованої території або з території Росії була завезена велика сума грошей місцевим херсонським сепаратистам із завданням дискредитувати блокаду, дискредитувати «Азов». Тому, щоб запобігти антидержавним діям, ухвалене рішення про щоденне патрулювання», – зазначив комендант.
Він розповів, що у патрулюванні беруть участь представники полку (які дислокуються в безпосередній близькості до території проведення акції для відбиття можливих провокацій) та громадянського корпусу «Азов».
Ближче до Криму
Активісти готуються до нового формату акції. Як саме вони продовжать свою діяльність, стане відомо вже після 16 січня. Про це Крим.Реалії повідомив заступник командира штабу блокади Криму Ізет Гданов.
«До 16 січня в трьох пунктах пропуску пости залишаються на місці, працюють правоохоронні органи, стежать за порядком. Все тихо, спокійно. Після набуття чинності постанови (Кабінету міністрів України про заборону вантажних перевезень в Крим, – КР) буде переформатування блокади», – сказав він.
Окрім цього, планується відкрити громадську приймальню. «Є маса запитань у громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, і ці проблеми потрібно вирішувати. Надаватиметься юридична допомога, консультації, буде представництво Меджлісу кримськотатарського народу», – розповів Ізет Гданов.
Окрім того, висловлюються ідеї, що громадські активісти мають намір взяти на себе наглядову функцію безпосередньо в пунктах пропуску на адмінкордоні з Кримом.
У свою чергу, помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян пояснив сайту Крим.Реалії, що в його відомстві обговорювали з активістами багато питань.
«Що стосується бажання активістів разом з нами перебувати в пунктах в'їзду-виїзду на адмінкордоні – це їхнє бажання не має жодної юридичної сили. Закон не передбачає розташування в КПВВ якихось інших служб, окрім тих, які там розміщені. Під час робочих нарад норми законодавства були пояснені», – сказав Слободян.
За його словами, наразі питання про те, що активісти продовжать свою діяльність на території КПВВ, не порушується.