20 вересня розпочалась необмежена в часі акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами. Про доречність і дієвість такої акції дискутують політики, громадські активісти та пересічні користувачі соцмереж.
Ініціатори блокади – Меджліс кримськотатарського народу – вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Росією.
Учасники «продовольчої блокади» обіцяють не пропускати фури до Криму доти, доки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв'язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в'їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.
Про доречність і дієвість громадської акції політики, громадські активісти та пересічні користувачі соцмереж упродовж тижня сперечаються на сторінках своїх акаунтів.
Від України учасники акції вимагають скасування у Криму вільної економічної зони та продовження блокади на інших рівнях. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що наступним кроком, вже у жовтні, може стати «енергетична блокада» півострова.
Громадський активіст Юрій Шеляженко на своїй сторінці у Facebook зазначив: «Прихильники блокади зваблені сміливим задумом кинути виклик українським та російським олігархам, застопорити рух їхніх товарів, аби дослухалися до народу. Але ніяка блокада не переконає перекроїти карту впливів. Тільки примусить переводити впливи зі сфери взаємної вигоди компромісів у сферу насильницького грабунку».
Відома блогерка, боєць ДУК «Правий сектор» Олена Білозерська вважає: «Велика ганьба, що це не було зроблено раніше, причому державою, а не просто ініціативними громадянами. Кажуть, що за добу блокади у пробці встали 800 фур. Скільки ж їх туди зайшло за ці півтора року?»
Схожу думку висловив координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук:
«Кримчан заспокоюють: у фурах пармезан – вам його не можна»
Пересічні користувачі соціальних мереж також чимало жартували про продуктову блокаду Криму. Зокрема, багато хто з них у своїх жартах нагадав бігборди з написом «Що далі? Та хоч каміння з неба! Ми на Батьківщині!», які з'явилися у Севастополі в серпні минулого року після анексії півострова Росією.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода