Сімферополь – Влада Сімферополя рапортує про успіхи в боротьбі зі стихійною торгівлею. На сьогодні, за повідомленнями адміністрації міста, найбільш проблемні точки ліквідовані, а щодо нелегальних продавців складені адміністративні протоколи. Крим.Реалії, проїхавши зазначеними місцями, переконалися, що заяви влади абсолютно не відповідають дійсності.
З середини серпня адміністрація Сімферополя розгорнула активну боротьбу зі стихійною торгівлею. За ініціативи міської влади, почалися рейди в місцях, які найбільше викликали нарікання з боку населення. Першим об'єктом стала територія, прилегла до Центрального ринку. Ще минулого тижня тут щодо кількох торговців були складені адмінпротоколи за фактом реалізації товарів у невстановлених для цього місцях. Підприємцям загрожує штраф до 5000 рублів.
Як повідомив глава адміністрації Сімферополя Геннадій Бахарев, який брав участь у рейді, подальша робота із притягнення порушників правил торгівлі до відповідальності проходитиме щодня.
Торгівля в таких антисанітарних умовах може становити загрозу епідемічній ситуаціїГеннадій Бахарев
«У мене викликає здивування позиція деяких громадян, які продовжують здійснювати незаконну торговельну діяльність після неодноразових попереджень міської адміністрації про застосування штрафних заходів. У зв'язку з великим скупченням стихійних торговців у цьому місці мною ухвалене рішення про обмеження вільного доступу до прилеглої території Центрального ринку. Ця територія становить реальну небезпеку. Торгівля в таких антисанітарних умовах може становити загрозу епідемічній ситуації на території міського округу», – процитував його прес-центр сімферопольської адміністрації.
Спротив поліції
Через два дні його заступник Тейфук Гафаров почав проводити рейди в усьому місті. Ще одним об'єктом стала стихійна торгівля на вулиці Залеській, де був виявлений вантажний автомобіль, з якого здійснювалася реалізація кавунів без відповідних дозволів адміністрації.
За словами Гафарова, отримати інформацію про власника товару не вдалося – водій автомобіля послався на осіб, що були поряд з фурою, як на власників продукції, однак вказані громадяни відмовилися надати документи для встановлення особи та складання адміністративного протоколу. На місце викликали наряд поліції. З боку торговців виникло нерозуміння ситуації, що склалася, і необхідності виконання норм законодавства, у зв'язку з чим співробітники поліції ухвалили рішення доставити громадян у райвідділ для встановлення особи.
За інформацією прес-центру сімферопольської адміністрації, незважаючи на вчинений спротив, торговці були доставлені в райвідділ, де були встановлені особи підприємців. Відносно них складений адміністративний протокол за фактом торгівлі у невстановленому місці.
Іншим об'єктом сімферопольської влади стала стихійна торгівля на вулиці Дмитра Ульянова. Згідно з інформацією Гафарова, 21 серпня тут був проведений рейд, за результатами якого складені кілька протоколів.
Через три дні заступник голови адміністрації Сімферополя повідомив, що на вул. Дмитра Ульянова відбувся повторний рейд. «Колись жвава вулиця або, як називали її торговці, Клондайк практично порожня. З великих торговців застали тільки одного, через відсутність паспорта був викликаний наряд поліції для доставки в райвідділ, встановлення особи та складення протоколу», – поділився відомостями Гафаров.
«З такими витратами ми залишимося в мінусах»
У четвер, 27 серпня, Крим.Реалії відвідали всі ті об'єкти стихійної торгівлі, про які раніше повідомляла влада Сімферополя. Наявна картина спростувала заяви міської адміністрації, яка рапортувала про успіхи в боротьбі зі стихійниками.
На вулиці Дмитра Ульянова торговці, як і раніше, продають овочі, фрукти, молочні продукти і навіть речі.
– Сьогодні нас не ганяли, – зізнається продавчиня персиків з Бахчисарая. – Днями приїжджав сміттєвоз, багато чого відвезли на звалище.
– Чому ви не хочете торгувати офіційно на ринку? – запитали Крим.Реалії у жінки.
– Розумієте, там дуже дорога оренда, на місяць виходить 27 тисяч рублів – звідки у нас такі гроші? З такими витратами ми залишимося в мінусах. Навіщо нам це треба? Ми будемо тут торгувати, – відповіла вона.
Поруч кілька чоловіків продають кавуни та дині. Вони озираються по сторонах, складаєтьс враження, що продавці «на стрьомі» – видивляються представників інспекції.
Тут навіть можна зустріти тих, відносно кого ще кілька днів тому складалися адміністративні протоколи.
«Дали б нам днів десять»
Схожа обстановка біля Центрального ринку. Тут ближче до вечора можна зустріти з десяток торговців, якщо не більше.
– Сьогодні було спокійно, а ось кілька днів тому нас ганяли, – розповів Крим.Реалії молодий чоловік, який торгує динями з Узбекистану.
За словами продавця, йому немає сенсу офіційно орендувати точку на ринку, адже скоро товар закінчиться і він повернеться в Узбекистан.
– Дали б нам днів десять, ми б усю диню продали, – говорить він.
– Ви окупає витрати на дорогу? – поцікавилися ми.
– Так, нам вигідніше привезти дині з Узбекистану і продати в Сімферополі. Звичайно, курс долара впливає на ціни: чим дорожчий долар, тим дорожча диня, – відповідає він.
– Вам уже доводилося платити штрафи? – запитуємо ми.
– Ні, поки що вдалося уникнути. Як проводиться рейд, ми згортаємося і їдемо, – розповів молодий чоловік.
Аналогічно чинять й інші торговці на Центральному ринку. Деякі, у разі перевірок, і зовсім накривають товар тканиною і залишають його без нагляду. Як тільки інспектори йдуть, торговці повертаються на свої місця.
Зустріти стихійників, як і раніше, можна і на вулиці Заліській. Тут недалеко від дороги йде торгівля молочними продуктами, овочами та фруктами.
Відзначимо, що в середу, 26 серпня, відбулося перше засідання адміністративної комісії Сімферополя. Як повідомив Гафаров на своїй сторінці у Facebook, за результатами засідання стихійникам виписали штрафів на суму 115 тисяч рублів.
Влада пообіцяла, що їхніми наступними об'єктами стануть нелегальні торговці на проспекті Перемоги і в районі Москільця.
Текст містить термінологію, що офіційно використовується на Кримському півострові