Ось уже рік із гаком, як у Львові існує свого роду кримська діаспора з людей, які залишили півострів після російської анексії. За цей рік кримчани у Львові встигли відзначитись бурхливою діяльністю в різних сферах життя: як у громадському секторі, так і в бізнесі. Хтось після переїзду продовжив реалізовувати свої професійні навички, отримані ще на півострові, а хтось вирішив круто змінити своє життя і почати все з чистого аркуша.
Громадські діячі
Ранні кримські паростки на Львівщині пробились у сфері громадської діяльності як результат самоорганізації та взаємодопомоги перших кримських переселенців. Найбільш відомий в цьому плані проект – громадська організація «Кримська хвиля», очолювана кримською бізнесвумен Оксаною Новиковою. З часом організація взяла на себе підтримку не лише кримчан, але і вихідців зі сходу України.
Також можна виділити юриста «Кримської хвилі» В'ячеслава Ломброзо, який переїхав до Львова з дружиною і двома маленькими дітьми. До теперішнього часу він уже відкрив свою власну юридичну контору, яка надає юридичну і бухгалтерську допомогу юридичним і фізичним особам.
Адвокати і нотаріуси
Далеко не всі переселенці вирішили круто змінити своє життя і вибрати у Львові нову справу, якою раніше ніколи не займалися. Ольга і Олександр Коваль – подружня пара юристів з Керчі – вже багато років працюють у сфері юридичної допомоги і продовжили цю кар'єрну лінію на новому місці проживання. У Львові клієнти Ковалів, серед яких чимало інших переселенців, можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу нотаріуса та адвоката (зв'язок із ними можна тримати через сайт.
Ресторатори
Помітним прошарком кримських бізнесменів у Львові виявились ресторатори. До ресторанного бізнесу подались і ті, хто вже мав відповідний досвід, і ті, хто його не мав. Це легко пояснити, адже Львів – туристичне місто. Всіляких кафешок тут дуже багато, причому на будь-який смак, і в кожної вистачає клієнтів. Тож напрямок дійсно виглядає перспективним.
Майже відразу після анексії в центрі Львова з'явилось кафе «Крим», а вже цього року гостей міста порадували Zoo Cafe, відвідувачі якого можуть пограти з кішками, і арт-кафе Inferno, яке називають «філією пекла» у Львові.
Це далеко не повний перелік. Є у Львові і кримськотатарські чебуречні, і виносні точки харчування, якими теж опікуються переселенці.
Салон краси
Більш «екзотичним» бізнесом серед львівських кримчан виявилась організація салону краси. Подружня пара Руслан і Євгенія Носачі – є висококваліфікованими майстрами. У Севастополі вони працювали за наймом, а у Львові наважились відкрити власний салон-перукарню «Майстерня краси». До речі, майже всі співробітники салону – кримчани.
Сироварня
Деякі кримчани, перебравшись на материк, вирішили круто змінити своє життя і почати абсолютно нову справу, яка, тим не менш, приносить їм багато задоволення. Ялтинці Дмитро та Ольга Анісімови та їх четверо дітей нині живуть в передмісті Львова і прямо вдома варять приголомшливо смачні сири: адигейський, осетинський, моцарелу, фету... Всі, хто куштував їхню смакоту, в повному захваті. Хто б міг подумати, що для Анісімових це заняття – в новинку. В планах у новоспечених сироварів поступове розширення бізнесу.
IT-фріланс
Львів іноді називають українським раєм для айтішників і фрілансерів. А все тому, що ціни тут досить низькі в порівнянні з іншими великими містами країни. Стало бути, заробітку онлайн вистачає на життя з лишком. Не дивно, що кримчани-айтішники, вибираючи нове місце для життя, звернули увагу саме на Львів. І тепер у ньому стало ще більше програмістів, дизайнерів, веб-майстрів та копірайтерів. За нашою інформацією, незабаром тут з'явиться і перша веб-студія, відкрита переселенцями.
Що ще?
Також із хвилею кримських переселенців Львів поповнився лікарями, архітекторами, інженерами і людьми мистецтва. Далеко не всі з них уже відкрили щось своє. Але середина 2015 року ознаменувалася саме бізнес-активізацією кримчан. Справа в тому, що багато хто, втративши надію найближчим часом повернутись на півострів, усе ж ризикнули шукати своє місце під новим сонцем. А найближчим часом кримських підприємців тут може стати ще більше. З дня на день у Львові стартує грантовий проект, 15-ти переможцям якого обіцяють виділити по 100 тисяч гривень на розвиток власної справи.
Настя Дрозд, блогер, кримчанка
Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції