Чи опиниться Сергій Клюєв на лаві підсудних?

Народний депутат України Сергій Клюєв

Народного депутата оголосили в розшук. Захист каже, що його ніхто на допит не кликав

Довести до суду справу щодо позбавленого імунітету та оголошеного у розшук народного депутата Сергія Клюєва українська влада зацікавлена, бо на неї тисне громадськість і міжнародні партнери, вважає політолог Максим Лациба. Він також не виключає, що справу можуть форсувати до місцевих виборів, бо політичні сили президента і премʼєр-міністра зацікавлені у підвищенні свого рейтингу. Однак уже менш ніж через тиждень після того, як із Сергія Клюєва зняли депутатську недоторканність, преса була змушена зʼясовувати, яка ж із правоохоронних структур оголосила Клюєва у розшук.

Ще тиждень тому народний депутат Сергій Клюєв, наголошуючи на своїй невинуватості, казав, що попри обвинувачення з боку Генпрокуратури, виїжджати нікуди не планує. І заявив, що збирається позиватися до суду, бо заяви правоохоронців про його зловживання не відповідають дійсності.

«Я сподіваюся, що все-таки те свавілля, яке зараз триває, українські суди помітять. Якщо ні – піду у Європейський суд. Нікуди виїжджати не збираюся», – казав народний депутат із фракції «Опозиційний блок».


Однак тепер правоохоронці кажуть: Сергій Клюєв переховується від слідства. У понеділок досьє парламентаря, з якого минулого тижня зняли депутатську недоторканність, зʼявилось на сайті МВС. Відповідальним за його справу органом визначили Службу безпеки України. Та відреагувала: кримінальних проваджень проти Клюєва не має.

Пізніше Генпрокуратура уточнила: відомство винесло постанову про оголошення народного депутата у розшук і направила його до СБУ, яка має зʼясувати місцеперебування парламентарія. Речник МВС Артем Шевченко додав: його відомство виконало суто технічну функцію і внесло Сергія Клюєва до розшукової бази.

«Оскільки Служба безпеки отримала доручення від Генпрокуратури проводити ці слідчі дії, відповідно вона цим (розшуком – ред.) і займається», – зазначив Шевченко.

Your browser doesn’t support HTML5

МВС: Клюєва оголосили в розшук за матеріалами СБУ

Захист Клюєва каже, що той навіть не бачив підозри

Згідно з даними з сайту МВС, Сергія Клюєва розшукують у рамках справи про зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки. Раніше у Генпрокуратурі також повідомляли, що парламентаря підозрюють ще й у шахрайстві і заволодінні бюджетними коштами. За даними народного депутата Сергія Лещенка («Блок Порошенка»), після зняття недоторканності Сергій Клюєв намагався вилетіти до Відня, а згодом не зʼявився на допит у Генпрокуратуру.

Адвокат Клюєва Юрій Сухов сказав у коментарі Hromadske.tv, що його підзахисний не може перебувати у розшуку, бо він навіть не отримав офіційної підозри, не кажучи вже і про виклик на допит. Місце перебування народного депутата його захисник не уточнив.

Сергій Клюєв, як і його брат Андрій (який перебуває за межами України), – фігуранти санкційного списку ЄС. Вони залишилися в цьому переліку й після перегляду дії санкцій за підсумками року. Водночас, якщо проти Андрія Клюєва кримінальну справу в Україні порушили після Революції Гідності, звинувачення на адресу його брата з боку Генпрокуратури пролунали цього травня.

Прокуратура змушена була діяти – Лациба

Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба звертає увагу на те, що Сергій Клюєв опинився в центрі уваги слідства аж через рік після зміни в країні влади. На думку політолога, причина тому – тиск громадськості, а також міжнародних партнерів.

«Тиск громадськості, тиск міжнародних партнерів, які вимагають боротьби з корупцією, вимагають кримінальних справ проти тих, хто крав гроші з державного бюджету, хто був частиною режиму Януковича. Тому прокуратура змушена була діяти і робити подання (про зняття недоторканності – ред.). Я думаю, що нинішня влада зацікавлена в тому, щоб довести цю справу до суду, щоб суд виніс вирок», – зазначає він.

Одним із аргументів розслідувати цю справу, на думку експерта, для влади є й місцеві вибори, що наближаються. Максим Лациба вважає, що форсування кримінальних проваджень проти оточення колишнього президента Януковича може посприяти рейтингу політсил президента і премʼєр-міністра.

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода