США звинувачують Росію у будівництві системи ППО на Донбасі, а також у нарощуванні військ вздовж кордону з Україною. На це звертають увагу західні ЗМІ. Світові мас-медіа також розповідають про дискусію між Росією та Францією щодо заблокованої передачі російській стороні вертольотоносця «Містраль», а також про суперечку між європейською стороною та «Газпромом». Журналісти деяких західних видань називають звинувачення європейців на адресу російської компанії викликом Москві.
Журналісти Reuters звертають увагу, що США звинуватили Росію у будівництві системи протиповітряної оборони на сході України та участі російських військових у навчанні проросійських бойовиків, що порушує Мінські домовленості, досягнуті за посередництва ЄС.
«Це найбільша кількість російських протиповітряних засобів на сході України з серпня», – цитує видання заяву речниці Білого дому Марі Гарф.
Reuters наголошує, що російська влада відразу не прокоментувала ситуації.
Бої на сході України, пише видання, загострилися упродовж останніх тижнів попри перемир’я, досягнуте у лютому, і кожна зі сторін звинувачує у порушенні домовленостей іншу.
Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров цього тижня заявив, що попри низку порушень, сторони загалом дотримуються режиму припинення вогню. Але Марі Гарф зазначила, що Росія зосереджує свої сили уздовж українського кордону, продовжує Reuters.
«Після підтримки порівняно стабільної чисельності військ вздовж кордону, Росія висилає туди додаткові підрозділи», – сказала Марі Гарф, додавши, що це збільшення чисельності російських військових є наймасштабнішим від жовтня.
Французький президент Франсуа Олланд висловив думку, що Франція може не передати Росії вертольотоносця «Містраль», але відшкодує витрати, пише видання EU Observer.
«Щодо «Містраля» розглядатимуться всі можливості. Але у нинішній ситуації передача «Містраля» є неможливою», – сказав Олланд 22 квітня на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком.
EU Observer зазначає, що Росія і Франція обговорюють це питання упродовж тривалого часу. Але минулого тижня Путін відкрив двері для компромісу.
«Ми не вимагатимемо штрафу. Але ми хочемо, щоб були покриті наші витрати», – сказав Путін, якого цитує EU Observer.
Газета The New York Times пише, що у середу європейські антимонопольні регулятори звинуватили російський «Газпром» у зловживанні становищем на газових ринках. На думку журналістів, такий крок європейської сторони є викликом Москві.
Тим часом «Газпром» у своїй заяві спробував перевести проблему у площину міжнародних відносин, апелюючи до того, що на нього не поширюється антимонопольна юрисдикція Євросоюзу, адже його контрольний пакет належить державі, пише The New York Times. Але, наголошує видання, на думку багатьох експертів, Єврокомісія у цій суперечці має переваги та потужні економічні важелі впливу.
«Газпром» можуть оштрафувати на понад 10 мільярдів євро. Проте, вважають журналісти The New York Times, російську компанію більше непокоїть те, що її можуть змусити дотримуватися правил конкуренції.
На думку автора статті у The New York Times, один із небагатьох потенційних козирів «Газпрому» – відмова від нових контрактів із європейцями, але цим він нашкодить насамперед собі.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода