США планує відправити військових для тренування української армії вже в березні, повідомляє Defense News. А про боротьбу сепаратистів із наркозалежними на підконтрольній їм території повідомляє Foreign Policy. Тим часом Bloomberg пише, що українська економіка стала четвертою найбільш нещасною у світі.
Пол Мак Лірі на шпальтах американської газети Defense News пише, що американська армія готується направити приблизно 300 військових на захід України для тренування української армії. На державному сайті була опублікована інформація, що американський уряд шукає підрядника, готового надати сім автобусів на 50 місць від 5 березня до 31 жовтня для перевезення до 300 американських військових із Міжнародного львівського аеропорту до Міжнародного центру гарантування безпеки на полігоні у Яворові, що на Львівщині неподалік від кордону з Польщею.
«Ні для кого не було таємницею, що США та деякі британські сили планують подорож до Яворова цієї весни, щоб розпочати тренування української армії у їхній боротьбі з проросійськими сепаратистами на сході України. Однак, чиновники поки не давали чіткої відповіді стосовно дат чи кількості військових», – пише журналіст.
Defense News: «Американські солдати готуються до розміщення в Україні. Армія США, згідно з документами, опублікованими на державному сайті, готується відправити приблизно 300 військових для тренування українських сил на заході України»
МакЛірі вважає, що іноземні військові будуть в Україні на ротації. Кожен другий місяць 300 іноземних військових будуть мінятися.
Журналіст американського часопису Foreign Policy Лілі Гайд пише про боротьбу сепаратистів з наркотиками та алкоголем за допомогою фізичної розправи на підконтрольній їм території. Місцеві жителі розповіли журналістці, що влітку 2014 року наркотики дійсно зникли з вулиць. Однак, не надовго. Нелегальні наркотики повернулися, тільки тепер їх продають інші дилери за більш високими цінами. Ці речовини, скоріш за все, ще й походять із іншого місця – з Росії. «У Луганську старі синтетичні наркотики, як «крокодил», замінили героїном, поширеним у сусідній Росії, але майже невідомим раніше в Україні», – пише Гайд.
Крім того, керівники угруповань «ДНР» і «ЛНР» заборонили використання замісної підтримуючої терапії, методу лікування наркозалежності, під час якого замість наркотиків пацієнти під пильним медичним наглядом отримують метадон. На Донбасі перебувають близько 600 учасників цієї терапії, багато з них повернулися до вживання наркотиків, пише Гайд.
Україна намагалася налагодити постачання метадону на окуповані території. Одного разу, речовину доставили літаком, але вже наступного дня Донецький аеропорт почали обстрілювати. З 1 грудня минулого року Україна офіційно припинила постачання, зокрема метадону, на території, не підконтрольні їй.
Як розповів журналістці Коля, колишній пацієнт замісної терапії, який наразі мешкає у Луганську, шансів у таких, як він, небагато. «Або передозування, або ув’язнення, або смерть. Іншої можливості немає», – сказав він.
Bloomberg – американська компанія, провайдер фінансової інформації – на своєму сайті опублікував список найбільш нещасних економік світу, де Україна посіла четверте місце. Венесуела, Аргентина та Південна Африка займають перше, друге та третє місця відповідно.
Ukraine Today: «Україна посіла четверте місце в рейтингу найбільш нещасних економік світу від Bloomberg. Минулого року Україна була другою»
«В Україні війна призведе до великих економічних втрат. Через напругу у відносинах із сепаратистами, яких підтримує Росія, зросте безробіття, та й інфляція не полегшить ситуації», – написано в статті.
За підрахунками компанії, безробіття, напевно підніметься до 9,5 відсотків із 8,9. «Гнітючі очікування для України в цьому році все ж не є настільки поганими, якими були очікування на 2014 рік, коли країна посідала друге місце в індексі», – повідомляє Bloomberg.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода