Масований російський авіарейд та інші прогнози Україні – Business Insider

Російський винищувач Су-27 у міжнародному повітряному просторі поблизу Балтії, 17 червня 2014 року

Одним із найменш імовірних сценаріїв розвитку подій в Україні оглядач видання Business Insider Едвард Вокер називає спробу Росії знищити обороноздатність України, завдавши удару вглиб країни. Про це автор пише у статті, опублікованій 20 лютого.

Спроба знищити військовий потенціал України означала б наземне вторгнення з півночі та сходу з метою відрізати угрупування українських військ на сході та потужну авіакампанію, подібну до авіанальотів НАТО проти Сербії у 1999-му році.

Цілями нальотів стали б «не лише військові об'єкти, але й економічна інфраструктура, мости, дороги, залізничні гілки та заводи», – пише автор.

Набагато більш імовірними Вокер вважає наступні варіанти розвитку подій:

Створення стабільного замороженого конфлікту. Цей варіант можливий лише, якщо Україна погодиться на нову лінію демаркації та участь Росії у складі миротворців та міжнародних спостерігачів на сході.

Нестабільний заморожений конфлікт

«Для цього потрібно, щоб сепаратисти оголосили про припинення вогню за умови утримання від вогню України. Цей варіант виключає міжнародних миротворців і спостерігачів. По суті, сепаратистам доведеться відстоювати відхоплені території силою зброї», – пояснює автор.

Війна на виснаження

Цей варіант, на думку Вокера, дозволив би Росії й надалі тримати ступені своєї участі у війні на рівні, який на Заході не помічають.

«Ступінь жорсткості такого конфлікту залежатиме від того, чи нападатимуть сепаратисти на такі міста як Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ та Артемівськ», – пише автор.

Наступ Росії з метою прорубати коридор до Криму

«Спроба взяти Маріуполь мором, або штурмом потягла би за собою величезну кількість смертей цивільних та важкі бої у місті. Така драматична екскалація з боку Москви також оголила би сепаратистів і росіян для ударів по всій лінії розтягнутого фронту. Цей варіант також гарантовано би призвів до повномасштабної опосередкованої війни із Заходом».

Сам Вокер вважає найбільш імовірним варіанти війни на виснаження та нестабільного замороженого конфлікту.

Усі варіанти розвитку подій у майбутньому, за виключенням «заморожених конфліктів», на думку автора, так чи інакше призведуть до опосередокованої участі Заходу у війні на боці України.